Zelená je v českých ložnicích skutečně vyhledávanou barvou

Dekorace

Prostředek pro lepší spánek, klid, ale také údajný zabiják vášně. Jde o přírodní barvu, takže je jasné, že se s ní cítíme příjemně – už na první pohled nás zaujme a dodává energii v podzimních dnech, kdy je venku sychravo. Snad jen opatrně s výběrem odstínu, neboť je třeba vybrat ten nejvhodnější. Klíčové jsou i dekorace a doplňky, s nimiž můžete už přeci jen trochu šetřit. Zelenkavá barva a nábytek ze dřeva, to je ideální kombinace…

Dřevo si s jejími odstíny opravdu porozumí

Barva, jakou je zelená, je jednou z nejvhodnějších pro spaní – hned po modré a žluté. Zelená totiž patřičně uklidňuje, snad i proto se některé školy a školky vymalovávají právě jejími odstíny. Optimismus hned po ranním probuzení, co jiného si přát? Snad jen vhodně zvolit doplňky, neboť ne každá barva se zelenou dobře ladí!

  • Pastelová růžová bude vynikajícím kontrastem. Když jemně doplníte bílou, máte vyhráno. 
  • Šedá se se zelenou může dobře kombinovat, nicméně musí jít o teplé odstíny (hrášková).
  • Menší místnosti opticky zvětší zelený odstín připomínající kvetoucí jaro, doplňte je žlutou.

Když budete mít v zelené ložnici doplňky (třeba povlečení na postel) a nábytek především ze dřeva, budete se cítit jako někde uprostřed přírody – a o to tu přeci celou dobu šlo. Zelená barva má přeci mnoho podob, když si prohlédnete všechny její odstíny, budeme mít práci na celé odpoledne. Mimochodem, jaké barvy se do ložnice opravdu nehodí?

S hnědou moc štěstí neuděláte, zkuste i červenou

Upřímně řečeno, hnědý odstín do ložnice vůbec nepatří, dát mu příležitost znamená pro citlivější povahy dokonce i občasné problémy spojené s usínáním. V bílé ložnici si také nebudete moci ideálně pohovět, někdy láká i k tomu, abychom si brali práci do postele. Skvělou barvou vhodnou zejména pro milostný život je potom červená, nakonec, i to je jeden z důvodů, proč se běžně využívá v hotelích.