Jak správně vybrat sedací soupravu

Dekorace

Co je dominantou obývacího pokoje? Bezesporu sedací souprava. Ta by měla být vždycky nasměrována na televizní obrazovku – tedy tak to alespoň je v mnoha rodinách. Jestli je to správně po stránce starého čínského učení Feng-šuej, to je pouze otázkou. Pokud právě jednu takovou sedačku do svého příbytku pořizujete, nabízí se otázka, co předtím změřit a podle čeho se při koupi rozhodovat.

Nabídka na trhu totiž zahrnuje nejen rozkládací pohovky, s nimiž jde ruku v ruce rozkládací křeslo, ale také se nabízí sedačky v mnoha dalších provedeních a barvách. Která učaruje vám a stane se tak nedílnou součástí vašeho obýváku?

Kolik osob bude sedací soupravu používat?

Ono nejde přesně říct, co je třeba před koupí změřit. Samozřejmě s změřte prostor, který máte na pohovku vyhrazený, ale tím to také i končí. Rozhodujícím parametrem je, kolik osob bude sedací soupravu obývat. Podle toho zjistíte, jestli potřebujete pohovku do tvaru písmene L, U nebo jestli vám stačí klasická, dvoumístná, kterou doplníte například o podobný taburet.

Za tu největší sedací soupravu je dnes považována ta, která je typ 3+2+1. U velkých rodin je také oblíbený typ 3+1+1, což je pohovka pro tři a dvě křesla k tomu.

Vlastnosti sedací soupravy jsou rozhodující

Vedle rozměrů je důležité informovat se o vlastnostech tohoto kusu nábytku. Nejdříve se informujte o potahu, respektive o materiálu, z něhož je sedací souprava vyrobena. Pokud máte doma děti nebo jste majitelem domácího mazlíčka, pak jsou pro vás jako dělané takové alternativy, které mají snímatelný potah, který je možné brát. Případně obecně textil, který je snadno čistitelný je dobrou volbou.

Zajímejte se také o pohodlí. Vzhledová stránka sice může být dokonalá, ale pohodlí? Po této stránce to může trochu váznout, což je kámen úrazu. Právě komfort je to, co sedací souprava rozhodně postrádat nesmí. Jinak na ní nebudete trávit svůj čas. Vliv na rozhodování mají také úložné prostory nacházející se pod sedačkou, které oceníte zejména v malých příbytcích, kde jinak mnoho místa navíc není.