Vyhlídkový let balonem

Nezařazené

Jste milovníkem dobrodružství a zároveň si chcete užít romantiku? Toužíte vidět skutečný svět z výšky, nebo pouze sníte o tom, jak se jednou vznesete do oblak a dotknete se nebe? Vyzkoušejte nejoblíbenější letecký zážitek-vyhlídkový let balonem!

Let balonem vám poskytne naprostou svobodu a pohled na ty nejkrásnější scenérie. Mezitím, co budete plout mezi oblaky a užívat si jedinečných pohledů na krajinu a vanutí větru, s hlavou v oblacích zapomenete na všechny všední problémy. V dnešní době je létání balónem jedním z nejbezpečnější způsobů dopravy vůbec. Nemusíte se tedy ničeho obávat. Nezapomenutelný zážitek je taktéž vhodný jako dárek, stačí si vybrat z široké nabídky dárkových poukazů na vyhlídkový let balonem, díky kterému splníte celoživotní přání nejednomu dobrodruhovi. Balon vás může vynést desítky až stovky metrů nad zem, kde vás bude jemně popohánět vítr. Let balónem vám rozhodně vezme dech!

Historie letání balonem

Věděli jste, že se první horkovzdušný balon vznesl do oblak již v roce 1783? Vzlétl do výšky 1000 metrů a zdolal vzdálenost 3 metrů. To doslova uchvátilo krále Ludvíka XVI, který vyzval bratry Montgolfierovi k uskutečnění dalšího letu. Balon vzlétl z královského dvora v listopadu ještě téhož roku s historicky prvními pasažéry-kachnou, kohoutem a beranem. První lidská posádka se podívala do nebes o tři dny později a tím poskytla první letecké základy pro nastávající generace.

Průběh vyhlídkového letu balonem

Vyhlídkový let balonem trvá standartně zhruba 60 minut. Před vzlétnutím vás pilot řádně zaškolí a zodpoví veškeré otázky. Vzlétnout je možné prakticky odkudkoli, kde je dostatek prostoru pro rozložení balonu. Důležité je, aby přálo počasí. Nemělo by pršet, foukat silný vítr či se schylovat k bouřce. Mezi standartní služby, které jsou součástí letu balonem patří doprava zpět na místo vzletu. Kouzlem létání je především to, že nikdy nevíte, kde přistanete. Balon totiž létá po směru větru.

https://www.youtube.com/watch?v=FI7i1ZMiaRY