Vnitřní prostředí budov lze zkvalitnit zvlhčovači, infrazářiči nebo čističkami vzduchu

Dům, byt a zahrada

Nemocné budovy mohou mít zdroj svých chorob zakopán pokaždé někde jinde. Jedna stavba je již mnoho let vlhká, a i když se s vlhkostí systematicky pracuje, je potřeba interiér obývat nebo v něm pracovat. Pro přirozené klima obyvatel, případně pracovníků, zmíněných velmi vlhkých obydlí jsou na trhu odvlhčovače vzduchu. Jejich působení na zdravý lidský organismus je nedostižné. Primárně zlepšují klima v místnostech a sekundárně se zasluhují o samotné vysušování zdiva, malby, nátěrů a podlah.

Čističky vzduchu a infrazářiče pro nemocné i zdravé lidi

Dalším důležitým pomocníkem v interiérech, které obývají astmatici, alergici, chronicky nemocní, je čistička vzduchu. Nepomáhá pouze ve zdravotních zařízeních, stacionářích a léčebnách dlouhodobě nemocných. Je neocenitelnou pomocnou rukou i v bytech a domech, kde spolu s lidmi bydlí i jejich zvířecí mazlíčci. Odvlhčovače dovedou účinně čistit vzduch od bakterií, plísní, roztočů a mikroorganismu, a tím významně přispívají ke spokojenému životu všech obyvatel. Infrazářiče mají své místo v pokojích, kde je potřeba okamžitého zvýšení pokojové teploty. Infrazářiče zároveň pozitivně působí na lidský organismus: zlepšují průtok krve, snižují svalové napětí, zmírňují bolest – jsou symbolem zdravého tepla.

Zvlhčovače vzduchu mají pozitivní dopad na lidský organismus

Kapitolou samou pro sebe jsou zvlhčovače vzduchu jako například zvlhčovače AIRBI, zvlhčovače STYLIES, zvlhčovače SENCOR, zvlhčovače Ionic-CARE, zvlhčovače DYSON, zvlhčovače ARGO. Pracují buď na ultrazvukovém, nebo parním zpracováním vzduchu, jenž se je rozstřikován, respektive se studenou nebo horkou párou rozprašován do vzduchu kupříkladu v přetopené, suché či vydýchané místnosti. Zvlhčený vzduch je především v noci vhodným nástrojem pro klidný spánek, odstranění bolestí v krku, hlavy, pálení v nose i řešením vleklých chronických obtíží.