Poznáte signály, které poukazují na nesprávné zateplení střechy a stropu?

Dům, byt a zahrada

Chystáte se ke koupi nové nemovitosti? Pokud budete kupovat starší nemovitost, čeká vás s velkou pravděpodobností i rekonstrukce a mnoho úprava v novém bydlení. Zapomenout byste v žádném případě neměli zapomenout na zateplení stropů a střechy.

Proč zateplovat

Pokud je zateplení střechy provedeno nekvalitně, pocítíte to velmi brzy. Taková střecha se špatným zateplením vás totiž nedokáže ochránit před nepřízní počasí. V létě se tak budete ve svém domě skoro vařit, v zimě vám naopak bude chladno.

Zateplením střechy také ušetříte energii, snížíte tepelné ztráty a ochráníte konstrukci střechy před teplotními výkyvy.

Signály, které poukazují na nesprávné zateplení stropu

A jak tedy poznat, že zateplení stropu je v našem bydlení nekvalitní a mělo by se předělat? Podívejte se společně s námi na signály, které na nesprávné zateplení stropu poukazují.

Vlhkost a plíseň

Nejen že se samotná izolace dá udělat s pomocí různých materiálů jako je např. celulóza, polystyren, minerální vlna nebo dřevovlákno, ale skládá se také z vrstev. Jednou z vrstev je i hydroizolační fólie, která chrání konstrukci střechy před zatékáním dešťové vody.

V okamžiku, kdy tato fólie neplní svou funkci tak, jak by měla, může dojít k poškození střechy a začne se tvořit plíseň.

Fleky

Citlivé na správnou izolaci jsou hlavně hrany a rohy. Pokud v těchto místech dokonale nepřilíná těsnící fólie, vlhkost časem způsobí to, že se na vašem stropě objeví nepěkné fleky.

Jak jim zabránit? Je potřeba na izolaci nešetřit a opravdu při izolování používat kvalitní materiály.

Rovná vs. šikmá střecha z pohledu zateplení

O tom, jak správně provést izolaci střechy rozhoduje také typ střechy. Zateplení ploché střechy je náročnější než té šikmé. V obou případech je ale nejdůležitější vybrat si vhodný typ izolace a postup.