Unikátní lázeňský pohárek Nectarium získal nové barvy

Zprávy

Základem lázeňské léčby v Luhačovicích je pití Vincentky, Ottovky i Aloisky.  Minerální vody se pijí nalačno nejlépe ráno před snídaní a odpoledne před večeří. Pití z lázeňského pohárku není jen záležitostí módy, ale umožňuje kontrolovat vypité množství a zároveň užívat vodu v malých dávkách, což je pro její vstřebávání velice důležité.

press news media

Lázeňský pohárek Nectarium je možné zakoupit jen v zařízeních akciové společnosti Lázně Luhačovice. V dárkovém balení je pohárek pro hosty akciové společnosti k dispozici za zvýhodněnou cenu v recepcích hotelů Alexandria, Jurkovičův dům, Dům B. Smetany, Jestřabí, Palace, Morava a Společenském domě, v prodejně cukrovinek na kolonádě vedle haly Vincentka a v cestovní agentuře Luhanka. Unikátní pohárek, který vzešel z designérské soutěže, bude i v letošním roce hezkým dárkem a vzpomínkou na pobyt v Lázních Luhačovice. Něžný kvítek v podobě pohárku se tak stal novým symbolem Luhačovic.

press news media

Pro první pohárek z nové řady Color Line proto byla zvolena uklidňující světle modrá barva. Na každém z nich můžete vidět dotek lidské ruky a cítit vysoký respekt k tomuto ušlechtilému materiálu. Časově nejnáročnější je výroba kobaltových pohárků z řady Decor Line. Celé tělo pohárku vyrobené z bílé porcelánové hmoty se nejprve vypálí při teplotě 980 °C. Do polotovaru se rychle nalije glazura, která se okamžitě vyleje. Díky nasákavosti materiálu na povrchu ulpí vrstvička glazury. Pohárek se následně ponoří až po okraj do kobaltem zbarvené glazury a pak se znovu vypálí na 1380 °C. Poté se ručně odekoruje ušlechtilým 10% matným zlatem a ještě jednou vypálí na 760 °C,“ říká J. Dědek.

Bližší informace na www.lazneluhacovice.cz

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio.cz

Zpravycz.cz

Onlinepraha.cz