Jak vybrat správnou kytaru na internetu?

Zprávy

Jste muzikant tělem i duší a konečně byste se chtěli naučit hrát na kytaru? Kdy jindy začít než teď! Pro každého začátečníka je nejdůležitějším krokem výběr a nákup správné kytary. A dnes si ukážeme, jak na to.

Nákupy na internetu jsou čím dál oblíbenější, díky úspoře času a výhodnějším cenám než v kamenných prodejnách. Všech výhod můžete využít i pro koupi svého nového hudebního nástroje. A právě díky internetu nakoupíte kytaru daleko levněji než v kamenné prodejně.

Vybíráme kytaru online

Na výběr máte z klasické, akustické nebo elektrické kytary. Jakou si vyberete záleží pouze na vás a vašich preferencích. Elektrická kytara vyžaduje aparaturu, do které ji zapojíte kabelem a až poté se můžete těšit na její plný zvuk. Klasická kytara, známá též pod lidovým názvem „španělka“, je pro naprosté začátečníky vhodnější. Můžeme ji charakterizovat typizovaným tvarem těla, rovným a širokým hmatníkem a nylonovými strunami, ty usnadňují hru a lépe se dají zmáčknout. Hraje se na ně prsty, nikoliv trsátkem. Naopak na akustické kytary se natahují kovové struny a hraje se na ně především trsátkem. Mají užší hmatník v porovnání s klasickými kytarami.

Nicméně výběr nástroje je jen a jen na vás. Pokud jste rocker tělem i duší a rádi byste zahráli pořádný riff, pak je elektrická kytara jasnou volbou. Naopak kytara akustická nebo klasická má výhodu v tom, že se dá ovládat přece jenom jednodušeji a můžete na ní hrát kdekoliv. A proto je také vhodnější pro začátečníky.

Na co si dát během nákupu kytary pozor

Nejvhodnější kytara pro začátečníky je tedy ta klasická. Proto si ukážeme právě jak vybrat klasickou kytaru. Nejdůležitější věc, kterou si při jejím nákupu musíme uvědomit je velikost tohoto hudebního nástroje. Jelikož klasická kytara je hojně využívaná jakožto kytara pro děti, tak je důležité, aby byla její velikost úměrná výšce dítěte. Pro nejmenší existují čtvrtinové kytary, dále pak poloviční, tříčtvrtinové, sedmiosminové a ty s plnou velikostí, které jsou vhodné pro děti starší 13 let nebo vyšší než 160 centimetrů.

Při výběru vaší nové klasické kytary je nezbytné sledovat typ dřeva a kvalitu zpracování, protože jednotlivá dřeva mají rozdílný vliv na výsledném zvuku. Obvykle můžeme tělo kytary dělit na kytary s vrstveným, polomasivním a celomasivním korpusem. Jednotlivé druhy se liší kvalitou zvuku a náročností na údržbu. Pro začátečníky jsou vhodné zejména kytary s vrstveným korpusem, protože vyžadují minimální údržbu.

Vsaďte na kvalitní značku

A pokud si stále nejste jistí podle čeho vybrat svou novou kytaru, pak se můžete inspirovat u svých oblíbených interpretů nebo vybrat podle značky. Pro elektrické kytary je zárukou kvality světoznámá dvojice značek Fender a Gibson. Akustické mají pod palcem výrobci Martin, LAG nebo Takamine a klasické kytary té nejvyšší kvality najdete například u značky Yamaha.

Ušetřete na své nové kytaře

Radost z nové kytary by vám mohla zkazit vysoká cena, která se normálně pohybuje v tisících Kč. Nicméně dnes můžete využít spolehlivý způsob, jak na nové kytaře ušetřit. Ten způsob se jmenuje cashback a jde o nový fenomén v online nákupech. Jedná se o to, že uživatel registrovaný na cashbackovém portálu dostane část peněz z nákupu zpět. Začít můžete tak, že se zadarmo zaregistrujete na cashbackovém portálu Tipli.cz, který svým uživatelům nabízí nejvyšší cashback odměny v Česku. Poté se překliknete do svého oblíbeného hudebního obchodu z nabídky Tipli. Mezi ně se řadí známé obchody Muziker, Kytary.cz, Muzikant.cz a mnoho dalších. Po překliknutí již nakupujete tak jak jste zvyklí a po nákupu se vám předem stanovená částka automaticky připíše na váš účet. Všechno za váš řeší Tipli a vy si tak můžete stále užívat pohodlné nákupy.

S nákupem nové kytary nečekejte ani minutu déle a dejte se do pořádného drilu, ať si můžete sami zahrát písničky vašich oblíbených interpretů. Díky Tipli.cz na nákupu kytary ušetříte část její ceny. A za ušetřené peníze si můžete pořídit příslušenství. Mezi základní příslušenství klasické kytary patří ladička, pevný kufr nebo měkký obal, náhradní sada nylonových strun a případně stojan.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PressExpress.cz

iZpravyDnes.cz

Novinky-Zpravy.cz