Jak prodat nemovitost

Dům, byt a zahrada

Existuje několik způsobů, jak prodat nemovitost. Který z nich je nejrychlejší a nejvýhodnější? Podívejte se na přehled způsobů, které se nabízí.

Nejrychlejší peníze

V případě, že si přejete, abyste za svou nemovitost získali finanční prostředky v řádu několika dnů, se nabízí nejrychlejší řešení, jak svůj majetek prodat. Jedná se o výkup nemovitostí. S touto službou získáte maximální možnou částku za svou nemovitost, a peníze na účet v řádu několika málo dnů. Tato služba vám navíc zajistí i odkup problematické nemovitosti. Pokud je na nemovitosti věcné břemeno, nebo pokud je zatížena exekucí, je tato možnost ideální. Peníze máte ihned, starosti odpadají.

Nejvyšší možná částka

Pokud si přejete za svou nemovitost získat maximální možnou částku a nelíbí se vám možnost, že byste měli platit za prodej nějaké společnosti, můžete prodat svou nemovitost zcela svépomocí. Stačí vám k tomu výborný cit pro fotografování, se kterým vytvoříte působivé a poutavé fotky vaší nemovitosti. Poté byste měli mít výborné znalosti z oboru textařiny, abyste napsali o své nemovitosti zajímavý a výstižný průvodní text. Poté už stačí šířit zprávu o prodeji na inzertních serverech. Takovýto prodej může zabrat několik měsíců nebo let. Získáte ale nejvyšší možnou částku.

Několik měsíců čekání

Při prodeji svépomocí se doba, po kterou svou nemovitost prodáváte, velmi prodlužuje. Je to dáno faktem, že se váš inzerát nedostane k vysokému počtu lidí. Několik měsíců vám bude trvat prodej nemovitosti i v případě, kdy se rozhodnete pro prodej přes některou z realitních kanceláří. Přeci jen se jedná o instituce, které mají vysoké vytížení. Proto čekáte na jednotlivé kroky ze strany kanceláře i několik týdnů. Poté ještě musíte platit provize za prodej.

Vždy záleží na tom, jaké máte životní plány. Pokud si přejete mít své peníze na účtu v řádu několika dnů, je výkup domu tou nejlepší možností, jak získat maximální částku skutečně ihned.