Znáte nejnovější trendy ve stylech bydlení?

Dům, byt a zahrada

V okamžiku, kdy se stěhujeme do nového bydlení nebo se chystáme rekonstruovat, začínáme se zajímat o trendy v bydlení. Dnes je stylů a designů, ve kterých lze stylově vybavit svůj dům tolik, že rozhodování může být velmi komplikované.

V tomto článku si představíme 4 styly bydlení jako inspiraci pro vás. Patří mezi ně:

Minimalismus

Minimalismus je vhodný pro lidi, kteří si příliš nepotrpí na lapače prachu a ocení vzdušné prostory.. Minimalismus si zakládá na funkčnosti, jednoduchosti a čistých liniích.

Ani dekorací v takových domovech nebývá moc. Stačí pár dominantních kousků, které doplňují mistnost. Může jít třeba o velký zajímavý obraz. Minimalistické bydlení nehýří ani barvami. Většinou je celý prostor laděn do tlumených odstínů.

Některým lidem tento styl připadá neosobní. Na druhou stranu působí velmi elegantně, s úklidem není tolik práce a ve svém životě nehromadíte zbytečnosti.

Skandinávský styl

Skandinávský styl je oblíbený pro svou jednoduchost, eleganci a praktičnost všude po světě! Domy a byty zařízené ve skandinávském stylu působí hodně otevřeně a vzdušně.

Záclony jsou něco jako sprosté slovo, naopak budete potřebovat hodně zrcadel, květin, osvětlení a světlých barev. I když se jedná o jednoduchý styl, není tak strohý jako minimalismus.

Nebojte se také dřevěného nábytku a originálních kousků jako jsou truhly na prádlo místo obyčejných skříní. Prosto krásně doplní kovové a kožené doplňky, květiny nebo suché větve.

Bydlení podle zásad Feng shui

Čínský styl Feng shui se postupně stále více dostává do českých domácností i zahrad. Feng shui přináší do našich domovů rovnováhu a pozitivní energii, pomáhá nám cítit se lépe.

Feng shui přináší velké množství zásad, pojďme si představit některé z nich:

  • Dětský nábytek by měl být vyroben převážně ze dřeva a umístěn co nejdál od dveří a elektroniky
  • V ložnici často větrejte a používejte čističe vzduchu, neměli by se tam objevovat žádné květiny
  • Prostory by obecně neměly být přeplněné věcmi

Nejde ani tak o styl jako spíše o zásady, které podle čínské filozofie pomohou vylepšit naše životy. Doporučujeme si o Feng shui zjistit více.

Hygge styl

Hygge můžeme z dánštiny překládat jako útulno. Do bytů a domů zařízených v hygge stylu si tak majitelé pořizují všechno, co je pohodlné, veselé a přináší to radost do jejich životů. Hygge styl si narozdíl od minimalismu zakládá na drobnostech.

V hygge domácnostech tak nesmí chybět plno polštářů, zarovnané poličky, houpací sítě a další.

Ať už vás inspiruje jakýkoli z výše uvedených stylů, při zařizování interiéru dbejte hlavně na svůj osobitý styl. Budete tam bydlet vy, ne kritici nejnovějších trendů a jde o to, aby jste se tam cítili dobře.