LED žárovky – záležitost pocházející již z 20. let minulého století

Dům, byt a zahrada

Edisonky již nefrčí. Nahradily je LED panely, LED průmyslové osvětlení, LED reflektory a další “LED”. Přestože pro lidstvo Edisonky představovaly velký krok vpřed, převálcovaly je modernější technologie, mezi nimiž bezesporu dominuje technologie “LED”. Pokud si však myslíte, že její objev nastal “včera”, mýlíte se. Již ve 20. letech minulého století se této problematice soustavně věnoval sovětský vědec Oleg Vladimírovič Losev. Došel k velice zajímavým závěrům. Přišla však 2. světová válka a ta jeho bádání přerušila. Vědec pak zemřel v pouhých 38 letech při obléhání Leningradu. Přesto to byl on, kdo první studie na téma LED technologií publikoval.

Kdo šetří, má za tři!

Pokud si myslíte, že LED osvětlení (LED nouzové osvětlení, LED svítidla, LED zářivky, LED pracovní světla, LED veřejné osvětlení, LED panely, LED průmyslové osvětlení, LED reflektory …) patří pouze do moderních budov, není tomu tak. LEDky najdete i na místech, kde byste je opravdu nečekali – například v Sixtinské kapli. A když mohou být tam, proč by neměly být ve vaší domácnosti, kanceláři nebo firemním provozu! Svítí krásně, a navíc vám jejich provoz ušetří nemalé peníze. Znáte přece to přísloví: “Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere.”

Když čarovat, tak jedině s LEDkami

LEDky dokážou navozovat krásnou atmosféru. Kromě klasického osvětlení s nimi můžete doslova čarovat. Prostě dělat takové ty psí kusy, které klasické žárovky v žádném případě nesvedou. Ať jde o intenzitu osvětlení i barevnost. Proto můžeme s jistotou tvrdit, že LED zářivky, LED reflektory, LED pracovní světla, LED veřejné osvětlení, LED průmyslové osvětlení, LED panely, LED svítidla či LED nouzová osvětlení dokážou se světlem pracovat mnoha novými způsoby. Například prostřednictvím “ obyčejných“ LED pásek můžete vyčarovat umělecké instalace, které přihlížejícím doslova vyrazí dech. V případě LED technologií se totiž stačí spolehnout na fantazii a dostat ten správný nápad.