Personální agentura pomůže získat práci

Zprávy

Personální agentura se řadí mezi komerční instituce, které se zabývají zprostředkováním zaměstnání mezi firmami a zaměstnanci, za což jsou odměněny provizí. Personální agentura hledá vhodné kandidáty podle předem zadaných kritérií firmy. Provede výběrové řízení a vybrané kandidáty či kandidáta doporučí klientovi. V případě, že firma uchazeče zaměstná, získá personální agentura odměnu.

Personální agentury působí po celé ČR, často se specializují pouze na určité obory. Rovněž nabízí další služby související s personalistikou jako  je personální audit, kariérní poradenství či zapůjčování vlastních zaměstnanců na určitou dobu a pozici (outsourcing).

Jak personální agentura funguje?

Personální agentura podává inzeráty volných pracovních míst, nejčastěji na pracovních portálech, případně oslovuje konkrétní osoby jejichž kontakty získá z databáze úřadu práce. Mnoho personálních agentur se zabývá také oslovováním skutečně kvalitních zaměstnanců, kterým nabízí lépe placené místo. Personální agentura má také své zaměstnance, kterým v případě umístění do firem poskytuje plat a mnoho benefitů stejně jako zaměstnavatelé. Můžete získat například plat již po odpracovaném týdnu, příspěvek na dopravu, apod.

Personální agentura Žirafa.cz
Personální agentura Žirafa.cz

V případě, že vás personální agentura pozve na pohovor, je potřeba uvést předchozí praxi, informace o nejvyšším vzdělání. U pohovoru vám sdělí, zda jste přijat nebo nikoliv. V případě, že u pohovoru neuspějete, personalista z pracovní agentury vám může pomoci s hledáním dalšího zaměstnání, přípravou na pohovor, vylepšením životopisu, naučí vás správně sepsat motivační dopis a mnoho dalších služeb. Ve valné většině jsou tyto služby bezplatné, rovněž vás umístí do své databáze a v případě vhodné pracovní pozice budete opět osloveni s nabídkou.

Personální agentura vám pomůže vyhledat vhodné zaměstnání, i zde je vhodné zaslat životopis a motivační dopis, který budoucí zaměstnavatele zaujme a vy budete o krok blíže vysněné práci.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profi-články.cz

Profolio.cz

Zprávycz.cz

 

 

Comments are closed.