Pozitivní dojmy Honzy Vančury z CNG vozu i vás přesvědčí ke koupi

Zprávy

Když se řekne jméno Honza Vančura, většina lidí si automaticky vybaví populární hudební skupinu Plavci. Kromě toho, že je Honza bezesporu výborným zpěvákem, je i nespočtem kilometrů prověřeným řidičem s praxí, které lze jen stěží uvěřit. Možná právě jeho zkušenosti za volantem byly příčinou toho, proč se stal testovacím řidičem automobilu na zemní plyn – VW Touran.

Honza Vančura o sobě s radostí prohlašuje, že je vášnivým řidičem. Že jsou jeho slova pravdivá, potvrzují i 3 miliony ujetých kilometrů, které strávil za volantem. Číslo je to skutečně obdivuhodné a rozhodně se není čemu divit, že právě on dostal nabídku stát se řidičem tohoto druhu automobilu. Honzova nejdelší cesta, kterou jak jinak strávil za volantem, měřila neuvěřitelných 5 500 kilometrů, kdy se rozhodl odjet za svou kamarádkou do Řecka. Cestu si spojil s příjemným výletem i možností poznat krásy této země a zpátky do Čech se vydal až o měsíc později.

Spolupráce s Pražskou plynárenskou

Za svůj život stihl řídit celou řadu vozů různých značek i typů, ovšem díky spolupráci s Pražskou plynárenskou mohl vůbec poprvé usednout za volant CNG vozu, který mu k testování ochotně zapůjčila ze své autopůjčovny. Ta je v provozu již od roku 2007 a předseda jejího představenstva, pan Ing. Pavel Janeček dodává, že vznikla především za účelem poskytnutí zkušenosti všem řidičům, kteří mají zájem o využití zemního plynu v dopravě, což je nejen ekologické, ale po finanční stránce i méně nákladné. Jestliže si chcete CNG vůz vyzkoušet a na vlastní kůži tak okusit jeho výhody, jsou vám brány CNG půjčovny otevřeny. Využít můžete i lákavé nabídky až 35% slevy na nákup nového vozu, kterou vám ve spolupráci s dalšími partnery CNG půjčovna nabízí.

Obávané tankování

Ačkoli se Honza v první chvíli trochu obával, zda bude mít během přejíždění z města do města v případě potřeby kde doplnit zemní plyn, skutečnost, že je v současné době k dispozici až 90 veřejných plnících stanic, mu vykouzlila úsměv na tváři. Maximální vzdálenost mezi nimi je okolo 100 kilometrů, přičemž dojezd CNG vozidel je minimálně 250 kilometrů. Nemusíte se proto obávat kolizí na silnicích v důsledku spotřeby veškerého paliva a nemožnosti jej někde doplnit. Ani samotné doplňování není oproti klasickému tankování kdovíjak složité. Pravdou je, že zabere jen o pár minutek déle a s klidným srdcem tento úkol zvládnou i ženy.

Kilometr za korunu – realita nebo sen?

Honza Vančura společně se svou hudební skupinou koncertuje po celé České republice, přičemž během jediného týdne ujede až 900 kilometrů. První milé překvapení zaznamenal ve chvíli, kdy zjistil, že cena za kilometr jen lehce přesáhne 1Kč – což je i pro vás bezesporu dobrá zpráva.

NovinyCZ CNG vozy

Pozitivní vlastnosti CNG vozidel

Sám Honza Vančura by mohl o kladech automobilů s pohonem na zemní plyn dlouho vyprávět. Mezi nejlepší vlastnosti podle něho bezesporu patří nízké náklady, které jistě každý řidič uvítá s nadšením. Co se týče jízdních vlastností, tak ty hodnotí jako plně srovnatelné s automobily, které jezdí na benzin. CNG vozy se pyšní 110kW, což jim propůjčuje tu správnou dynamiku a zaručuje svižnou jízdu po dálnicích, které sám zpěvák hojně využívá na svých cestách za fanoušky. Pro něho samotného bylo milým překvapením – ba dokonce údivem – že při zastávce v Brně, kde se rozhodl doplnit zemní plyn, zůstal na pár minut stát ve frontě, neboť před ním stála kolona dalších řidičů toužících naplnit svá vozidla zemním plynem. A to svědčí o jediném – popularita automobilu s pohonem na zemní p,yn neustále roste stejně jako počet spokojených řidičů.

Comments are closed.