Pečovatelství není jen strohé dodržování zákona

Zprávy

Šetřete své síly pro radosti života a nebojte se říci si o pomoc, o naplnění všedních potřeb každého dne!

Nastane v životě okamžik, kdy vidíte, že Vám nebo Vašim blízkým docházejí síly, jak říká odstavec jedna paragrafu 40 zákona o sociálních službách, zvládnout běžné úkony péče o vlastní osobu.

Ať již je tato věta jakkoliv krutá a vnitřní smíření se s tímto údělem jakkoliv těžké, člověk, jeho víra, naděje a potřeba důstojného života stále zůstává. Stále má člověk sen, který by si chtěl splnit, stále existuje další krok, který je třeba udělat, stále je zde někdo blízký, koho lze ve svém domě jako hosta uvítat.

Pečovatelství
Pečovatelství

Pokud pomoc nemůže, ať již z jakéhokoliv důvodu, poskytnout rodina, přichází jí na pomoc terénní pečovatelská služba. Člověk se sníženou samostatností, tak může zůstat v teple vlastního domova a zachovat si tak přirozené sociální vazby.

Pracovníci kvalitní pečovatelské služby vždy ctí lidskou důstojnost, zachovávají individualitu klienta, vezmou na svá bedra starosti všedního dne o úklid, o přípravu stravy, o osobní hygienu nebo jej doprovodí na nákup či k lékaři, ale také jej motivují k další aktivitě, k dalšímu kroku na jeho životní cestě a přispívají k jeho radosti ze života.

Pečovatelská služba také poskytne komplexní rady v celé problematice sociální péče, vyřídí příspěvek na využívání pečovatelské služby, včetně zařízení potřebné agendy.

Stane se Vaším partnerem, který Vám pomůže pokračovat v životě podle Vámi určených pravidel.

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Onlinepraha.cz

 Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích