Mám rýmu, nevím ale jakou … A vy?

Zdraví

Rýma není sama o sobě přímým onemocněním, nýbrž příznakem. A ačkoli rýmu pozná každý i bez lékaře, ne každý ví, jaké mohou být její příčiny. Jestli je způsobena virovou či bakteriální infekcí nebo dokonce alergií. Ať už je ale rýma jakéhokoli původu, vždy je potřeba zajistit průchodnost nosu a zmírnit otok nosní sliznice tak, abyste mohli nosem dobře dýchat. Ideálním pomocníkem je tixotropní nosní sprej Nozitix s obsahem čistého olivového oleje, mátového a eukalyptového oleje či oleje z perily křovité a jedle sibiřské.

 

Nozitix napomáhá při prevenci i léčbě rýmy a nosních zánětů virového, bakteriálního nebo alergického původu.

 Nejběžnější je akutní virová rýma s vodnatým výtokem z nosu. Jde spíše o krátkodobou záležitost, kdy rýma trvá zhruba 5 až 7 dní. Nejčastěji souvisí s obyčejným nachlazením a obvykle začíná nepříjemným pálením a suchostí v nose, po kterém se spustí klasická vodnatá rýma. Přidat se mohou i teploty a bolesti svalů.

Jiným typem je bakteriální rýma, která často přichází právě po rýmě virové. Důvodem je to, že viry naruší a oslabí nosní sliznici, která je pak pro škodlivé bakterie snadným cílem. Vodnatý výtok z nosu zhoustne, zežloutne, až zezelená. Bakteriální zánět v nose může doprovázet zánět nosních dutin a u dětí nezřídka zánět středního ucha. Od lékaře zpravidla dostanete antibiotika.

Charakteristickým rysem alergické rýmy je čirý a poměrně řídký až vodnatý sekret z nosu, otoky nosní sliznice a také svědění v nose. A vedle toho opakované kýchání, klidně i třicetkrát za sebou. Může se přidružovat i zánět spojivek. Při podezření na alergickou rýmu navštivte lékaře, který v případě potvrzení diagnózy doporučí cílenou léčbu. A pozor! Pokud alergickou rýmu neléčíte, hrozí riziko vzniku astmatu.

Tixotropní nosní sprej Nozitix přináší při alergické rýmě úlevu zejména tím, že zmírňuje otok nosní sliznice a celkově ji zklidňuje. Díky kombinaci přírodních olejů – jako jsou olivový olej, olej z perily křovité a z jedle sibiřské, eukalyptový a mátový olej – suchou nosní sliznici hydratuje a zvláčňuje. Vitamin E zklidňuje její podráždění. Při aplikaci do nosu se rozptyluje ve formě tixotropní emulze, která vytvoří v místě nanesení tenký, měkký, ochranný film.

Unikátní tixotropní vlastnosti totiž zajišťují rovnoměrné nanášení emulze a tím pádem i to, že emulze z povrchu nosní sliznice nestéká, čímž vzniká silná ochranná a hydratační vrstva. Nozitix je vhodný pro každé roční období, pro dospělé i děti od 3 let. K dostání je v lékárnách. Více informací na www.nozitix.cz

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz