3 důležitá pravidla, jak zhubnout ještě do Vánoc

Zdraví

Nečekejte na Vánoce a Nový rok s předsevzetím, že začnete hubnout. Skončí to jako vždycky – koupíte si drahou permanentku a trendy oblečení, v lednu budete dřít jako mezci, postupně ale elán odpadně a ke konci února už po aktivitě nebude ani památky. Když chcete zhubnout, mít lepší postavu a cítit se lépe, začněte ihned. Stačí dodržovat jen 3 základní pravidla.

Vyberte si ideální sport

Pohyb vás musí bavit a naplňovat. Musíte se vlastně těšit na to, že se budete potit, že vás budou bolet svaly a budete třeba i padat únavou. K výběru ideálního sportu vede poměrně dlouhá cesta, která vás nesmí v žádném případě odradit. První měsíc na cestě za perfektní postavou tedy berte jako zkušební. Zajděte si do posilovny a do bazénu, navštivte lekce různých cvičení a zkuste si zacvičit i doma.

Určitě najdete sport, který se vám bude stoprocentně zamlouvat, v ideálním případě by to měly být aktivity dvě. Jedna z nich může být i cvičení doma. Druhá by vás měla dostat mezi lidi, kteří mají stejný zájem. Inspiraci najdete v rubrice sport lifestylového magazínu Fittyn.cz. Když máte vybráno, pořiďte si veškeré potřebné vybavení. A přinést vám ho může třeba Ježíšek…

Změňte jídelníček

Kila nikdy nepůjdou dolů bez změny jídelníčku. Do těla musíte dostat vitamíny, minerální látky, vlákninu a bílkoviny. Snažte se vytvořit vyváženou stravu, pokud si se sestavením jídelníčku nevíte rady, navštivte výživového poradce. Nezapomínejte ani na dostatečný pitný režim.

TIP: Dobrým pomocníkem při hubnutí je zelený ječmen. Proč? Přečtěte si tento článek.

Naučte se odměňovat

Cesta za zdravím a krásnou postavou vás bude stát mnoho sil. Naučte se odměňovat za každý dílčí úspěch. Pravidelně se měřte a oslavte třeba nákupem exotického ovoce každý kilogram, který se ztratí. Odměnou může být i návštěva solária, nějaké kulturní akce apod. S tím si určitě poradíte…

Tento článek vznikl díky spolupráci s online magazínem www.fittyn.cz, který se věnuje zdravému životnímu stylu. Začněte ho číst, nabízí soustu cenných rad.