Komplexní pojištění je důležité nejen pro klid duše

Poradna

Když si pořídíte nový dům, koupíte auto v bazaru nebo chcete prostě mít jen zabezpečení proti problémům, které na nás mohou číhat dnes a denně. Ve všech případech se zvažuje adekvátní pojistka, s níž prostě půjde všechno o něco snáze. Pojištění je přitom možné sjednat i online, přináší to nejen úsporu peněz, ale samozřejmě i času. Ne vždy máme celé odpoledne na to, abychom se vydali na kamennou pobočku, že?

Pojistka přes internet bez nejmenších obav

Dnešní doba má zkrátka řadu zajímavých možností a internetové připojení je přímým původcem většiny z nich. Pojistit domácnost online, to je dnes už jasná samozřejmost. Zvládnete to za pár minut, a to i kdybyste si se světem internetu ještě netykali. Jedná se totiž o tři jednoduché kroky a jediné, co potřebujete vědět, je počet mětrů čtverečních celkové obytné plochy. Zda jde o dvoupokojový byt, garsonku, rodinný domek nebo byt v osobním vlastnictví, to tu skutečně nehraje prakticky žádnou úlohu.

Komplexnost, to je zde velká ctnost

Samozřejmě ale nebude od věci, když bude sjednaná pojistka ještě komplexnější. Třeba takové připojištění nahodilého poškození se určitě může hodit. Vztahuje se na fotoaparát, notebook nebo mobilní telefon, tedy elektroniku, která se snadno poničí bez možnosti opravy. Podobná je sice pojištění odpovědnosti za škodu, ale jde technicky o něco jiného.

Nejkomplexnější smlouva je na dosah ruky

Snadno přístupná, sjednaná během pár minut – vše v jednom balíčku, takže bez starostí o další možné komplikace v domácnosti. Takové připojištění prodloužené záruky je sice relativně novinkou, na našem trhu je ale už doslova jako doma. Větší domácí spotřebiče, televize nebo počítač, vše můžete krýt pomocí tohoto připojištění. A to až o celé tři roky, resp. 36 měsíců nad lhůtu klasické zákonné záruky. Takže až pětiletá ochrana v rámci jedné pojistky, to už zní skutečně dosti zajímavě.