Kávové kapsle

Zprávy

Kávové kapsle mají řadu výhod i nevýhod

Kávové kapsle jsou malé balíčky kávy, které se používají na přípravy jednoho šálku. Podobají se čajovým sáčkům, ale je potřeba mít speciální kávovar. Výrobci kávových kapslí nabízejí celou řadu káv podle hrubosti upražení, ale také kávu bez kofeinu.

Kávové kapsle
Kávové kapsle

Jaké mají kávové kapsle výhody a nevýhody?

Kávové kapsle v sobě skrývají především tyto dvě výhody: lahodnou chuť a a pohodlí. Naprostá pohodlnost používání kávových kapslí je naprosto velkou výhodou. Máte chuť na šálek kávy? Není nic jednoduššího, než nalít do kávovaru vodu, vložit do něj kapsli a stisknout tlačítko. Díky této jednoduchosti jsou kávovary na kapsle velmi populární na pracovištích a v kancelářích. Do kapslí dávají výrobci 100 % arabicu nebo směs arabicy a robusty.

Nevýhody kávových kapslí jsou cena a velmi omezená nabídka. Na trhu najdete pouze takové kávové kapsle, které výrobci považují za prodejné. Kombinováním příchutí kávy nebo kávových zrn získáte mnohem větší variabilitu. Používání kávových kapslí je také mnohem nákladnější, než používání klasické balené kávy. Z jednoho balení kávy připravíte více šálků, než z balení kapslí.

Kávové kapsle

Kávové kapsle mnoha chuťí

Mnoho lidí považuje za nevýhodu také fakt, že při přípravě kávy o zábavu z jejího vaření. Navíc si nelze vybrat, zda chcete silnější či slabší kávu. Někomu to vyhovuje, někdo zase z těchto důvodů kapsle nekupuje.

Vhodné kávové kapsle můžete vybírat podle různých testů a recenzí, ale i podle různých žebříčků prodeje. Výběr kapslí závisí také na přístroji, který vlastníte a na vaší chuti. Můžete si dopřát lahodné Latte Macchiatto, ale i čokoládu nebo kávu Crema, či klasické Espresso. Vykouzlit oblíbenou kávu zvládnete stiskem jediného tlačítka. Jaký typ si vyberete záleží na vašich preferencích.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PRwebs.cz

Profi-články.cz

Profolio.cz

Comments are closed.