Něžné kouzlo ukryté v kameni, to je akvamarín

Zprávy

Akvamarín je minerál, který je pro svůj jemný půvab oblíbený už od starověku. Traduje se o něm i bezpočet mýtů a kouzelně vyznívajících příběhů.

Něha, která z něj vyzařuje, mu přisoudila roli patrona mladé lásky, kterou podle legend měl střežit a uchovávat. Proto ostatně mladá novomanželka měla od svého muže dostat po vstupu do manželství jako jeden z prvních darů právě akvamarín.

A jistě nejedna současná žena si též ochotně nechá líbit právě tento dar. A to i proto, že kámen údajně má schopnost uchovat věčné mládí, ale také udržet partnerskou věrnost.

V přírodě se tento minerál vyskytuje v dutinách, žulových pegmatitech nebo v aluviálních ložiskách štěrku. Tajemství působivého odstínu pak spočívá v přítomnosti oxidů železa.

Kámen je poměrně křehký. Díky tomu se velmi snadno opracovává, lze jej brousit do rozmanitých tvarů. Zpracovávat se ale prakticky nijak nemusí, dokonce i surový akvamarín je velice zajímavý. I v této podobě jej lze zasadit do šperků. Necháte se okouzlit jeho přirozenou krásou?