H-HL – Bazénové klimatizační jednotky

Dům, byt a zahrada

Bazénové klimatizační jednotky jsou vhodné pro provoz u bazénů malých a středních velikostí, například v hotelech, lázních nebo rehabilitačních zařízeních. Mají čtvercový nebo obdélníkový průřez a slouží pro úpravu vzduchu, který dokáží ohřívat a současně i odvlhčovat.

Co dokáží vzduchotechnické a klimatizační jednotky

Vzduchotechnické jednotky mohou být použity v prostředí, kde panuje teplota v rozmezí -15°C až +40°C. Průtok vzduchu potom činí 2 000 až 8 000 m³/h. Během zimního období zajišťují průtok čerstvého vzduchu. Větší část vzduchu potom cirkuluje jednotkou, kde se filtruje a dohřívá na žádoucí teplotu. Jednotky s dvojitou rekuperací vykazují při předehřívání čerstvého vzduchu účinnost vyšší než 80 % oproti běžným 60 %.

V rámci letního provozu je schopna jednotka zajistit odvětrávání a vhánět do prostoru čerstvý vzduch. V případě, že dojde k překročení nastavených hodnot vlhkosti, sepne se automaticky odvlhčovací režim. Vzhledem ke sníženým nárokům na příkon odvlhčovacího kompresoru dochází rovněž ke zmenšení nákladů na provoz.

Vzduchotechnické a klimatizační jednotky H/HL

Vzduchotechnické a klimatizační jednotky z řady s označením H/HL jsou zkonstruovány z koutových uzavřených AL profilů s plochami na těsnění obvodových panelů. Profily pak spojují AL rohovníky. Spoj je následně proveden nýtováním. Pozdější snadnou obsluhu jednotky zajišťuje otvor osazený pro pohodlnější přístup dvířky. Současně se jednotka vyznačuje i tichým chodem. Index zvukové neprůzvučnosti panelu činí R = 41 dB. Elektrorozvaděč s řídící jednotkou se standardně umisťuje do boku jednotky, nicméně na přání je možné jej ponechat také zvlášť.

Důležité je totiž nejen sledování technologického vývoje, ale také zohlednění individuálních požadavků klienta. O to společnosti C.I.C. Jan Hřebec intenzivně usiluje již od okamžiku, kdy v roce 1993 započaly v pražské Hostivaři vývoj a výroba prvních prototypů. A i dnes stále dodává výlučně sortiment vlastní konstrukce, což mu zajišťuje pevnou pozici na trhu.

Autor článku mkt@cic.cz