Demolice je někdy jediné možné řešení. Ale taky něco stojí

Dům, byt a zahrada

S demoličními pracemi jste se mohli nejednou setkat na vlastní oči. Nejeden člověk se rozhodl zbourat svou kůlnu na zahradě nebo nejedno město se rozhodlo zbourat starý dům, na jehož místě mělo vzniknout velké obchodní centrum. Možná jste se vždycky ptali, proč se lidé rozhodli zdemolovat tak hezký příbytek. Popravdě, někdy není jiného řešení. I když se demolice zdá být hrozivou činností, díky ní si na místě, kde stojí trouchnivějící, neobyvatelný dům můžeme postavit hezkou novou vilku, která bude přesně podle našich představ. 

Co lidi vede k demolici

Možná se však stále ptáte, co lidi vede k demolici. Důvodem demoličních prací můžou být hlavně špatné základy nebo rozvody elektřiny a plynu starého domu, který trouchniví přímo před očima. Navíc skomírající střecha nebo odlupující se zdi jsou jasným signálem toho, že rekonstrukce by byla příliš nákladná a že demolice je lepší řešení. 

Je však třeba konstatovat, že bourací práce samozřejmě nejsou nejlevnější záležitostí. I za demoliční práce se musí platit, ovšem v mnoha případech se jedná o daleko výhodnější řešení, než kdybychom se pustili do rekonstrukce. 

Kolik stojí demolice?

Ptáte se, kolik tedy demolice stojí? Na jakou sumu vyjde? Cena demolice se vždycky odvíjí dle ceníku a zaměření. Roli samozřejmě hraje i velikost domu, od čehož se odvíjí doba trvání demoličních prací. 

V souvislosti s demolicemi se však musí platit i odvoz suti na skládku, což samozřejmě opět není bezplatná záležitost. Cena odvozu suti se odvíjí od typu suti, od množství odvážené suti, taky od vzdálenosti na skládku nebo od ceny skládkovného. 

Pokud navíc neexistuje původní dokumentace k nemovitosti, musí se zpracovat projekt k demolici s pomocí stavebně technického průzkumu objektu, a to opět něco stojí. Obraťte se však na firmu Stavby – demolice a bourání s. r. o.