Aktivní nepřátelé

Zprávy

Bojíte se klíšťat

Opět nastává čas kdy je potřeba se o sebe postarat a dát zbohem všem příležitostem pro klíšťata. Nenechte je zvítězit a očkujte se.

press news media

Klíšťata  jsou nevíce aktivné právě na jaře. Potřebují vlhkost a dostatečné teplo pro své plány. Dnes je již potkáte úplně všude, nevyjímaje ani město. Stačí běžná procházka parkem, odpočinek na louce a hned si nesete nepřítele sebou. Klíště se okamžitě přisaje a začne do rány vylučovat sliny se znecitlivujícími látkamia někdy také nebezpečné organismy, které způsobují různé onemocnění. Délka přisátí zvyšuje možnost přenosu klíšťové encefalitidy.

Nechte se očkovat a  vyhrajte

Možná jste právě dostali chřipku, a nebo je to právě ona zmíněná nemoc, která má přibližně stejné prvotní příznaky. Vše začíná horečkou, bolestí hlavy, únavou, zvracením či nechutenstvím. Vše se může pomalu vytratit a přichází na scénu takzvaná bezpříznaková fáze v délce i 20 dní. Po období klidu se však zdravotní stav zhorší a opět nastávají již zmíněné příznaky ve silnější intezitě. U pacientů zpravidla dochází i k zrátě paměti, vadě řeči, dezorientaci. nakažený může upadnout do bezvědomí a lze u něj zaznamenat i ochrnutí některých částí těla.

press news media

Proto lékaři stále více doporučují nejúčinnější ochranu a to je včasné očkování proti klíšťové encefalitidě. Ochraňte sebe i své blízké, očkování je vhodné již pro děti od jednoho roku. Základní očkování zahrnuje 3 vakcíny, které je nutné v pravidelných intervalech přeočkovat. vašte si svého zdraví a nenechte nic náhodě.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Onlinepraha.cz