Služby moderního pneuservisu

Nezařazené

V dnešní době už pneuservis není jen místem kam zamíříte dvakrát za rok přezout u vašeho automobilu pneumatiky. Konkurence v oboru je poměrně vysoká a tak se servisy snaží přijít s doplňkovými službami, které nabídnou zákazníkům nějakou přidanou hodnotu. Stává se z nich místo, které nabízí komplexní služby ohledně kol a příslušenství.

Pneuservis Icarauto
Pneuservis Icarauto

Prodej pneumatik a disků

Samotný prodej disků a pneumatik je logicky největší doplňkovou službou pro pneuservis. Pokud vás nudí stará a okoukaná kola na vašem plechovém miláčkovi, tak není nic jednoduššího, než se poohlédnout po nějakých nových, které mu dodají moderní šmrnc. Je opravdu z čeho vybírat.

To platí také pro pneumatiky, typů, cenových tříd a výrobců je bezpočet, stejně tak i rozměrů. Větší pneuservisy, jako je třeba Icarauto, mají na skladových zásobách i několik tisíc pneumatik všech rozměrů a specifikací. Dokáží zajistit i certifikované pneumatiky pro vysoce výkonné vozy těch nejzvučnějších značek.

Pneuservis
Pneuservis

Moderní technologie

Samotné vybavení servisů také urazilo obrovský kus cesty a v dobrém servisu se vám tak dnes prakticky nemůže stát, že by se disk vašeho automobilu při přezouvání nějakým způsobem poškodil. Třeba v již zmiňovaném Icarauto mají plně bezkontaktní přezouvací automat QUADRIGA 1000, který kolo upne a přezuje pouze za drobné asistence pracovníka. Moderní vyvažovací stroje jsou pak schopny rozpoznat i výrobní poškození v pneumatikách a odpadá tak „nevyvážitelnost“ takto obutých kol.

Huštění dusíkem

Aby nešlo jen o reklamní slogan na který servis láká zákazníky, musí se před huštěním důkladně zkontrolovat jak dosedací plochy disku, tak i pneumatiky. Samozřejmostí je i nový ventilek. Zkrátka všechna místa, která by mohla způsobit, že plyn postupně z pneumatiky unikne. Ztratila by se tak postupně jeho celá výhoda, tedy tlaková stálost za různých teplot.

Samotné huštění je také operací, kterou většina servisů provádí z tlakové láhve. Zde je ovšem nevýhodou to, že v pneumatice je již obsažený určitý objem běžného vzduchu a tak nám výslednou směs zředí. Tady mají obrovskou výhodu servisy vybavené vakuovou technologií, které dokáží zaručit až 99% koncentraci dusíku v náplni.

Uskladnění

Velice oblíbenou službou je pak uskladnění druhé sady kol či jen pneumatik. Vše je v servise nejprve důkladně očištěno, impregnováno a uskladněno. Vyzvednutí je možné kdykoli v průběhu roku a nemusíte se o nic starat. Některé servisy dokonce nabízí možnost montáže druhé sady pro váš vozový park přímo na parkovišti ve firmě. Odpadnou tak dlouhé čekací lhůty, které bývají pravidelně jak na jaře, tak i na podzim.

http://www.icarauto.cz/

Comments are closed.