Při hledání práce se zájemci dívají na hodnocení firmy

Vaše zkušenosti

Hledáte si aktuálně práci? Pokud ano, pravděpodobně patříte k lidem, pro které je důležité i hodnocení firmy. Podle posledních statistik se stále více lidí dívá právě na hodnocení firem, v nichž stojí o práci, které jim nabízí atraktivní pracovní pozici. Je to ve srovnání to stejné, jako když se zaměstnavatelé dívají na potencionální zaměstnance na sociálních sítích. Tímto se dělá jistý obrázek o firmě, o jejím přístupu k zaměstnancům, o pracovním prostředí. 

Bohužel také nedávné statistiky ukázaly, že mnohé firmy nekladou důraz na své hodnocení. Neuvědomují si, že hodnocení firem a firemní zkušenosti jim mohou zaměstnance přilákat nebo naopak odlákat. 

Hodnocení, plat, benefity. Na tom záleží při výběru zaměstnavatele

Pokud si člověk vybírá práci, v současné době se dívá na tři základní kritéria, a sice na hodnocení, plat a také na benefity. Zatímco platové ohodnocení je v mnoha firmách už opravdu krásné (přispěla k tomu zaměstnanecká krize, v níž se postrádá kvalitní pracovní síla), v otázce benefitů je to stále ještě špatné. Sice některé firmy nabízí benefity opravdu atraktivní, jiné však nenabízí žádné benefity, a tak od těchto firem dávají zaměstnanci i potencionální uchazeči o práci ruce pryč. 

Když jsme u těch benefitů, prozraďme si několik z nich, které se řadí k nejatraktivnějším. Zmínit můžeme například třináctý a čtrnáctý plat, také bonusy, prémie, stravenky, delší dovolené nebo příspěvky na bydlení či dopravu. 

Hodnocení je důležité

Abychom však nezapomněli na třetí kritérium, které je v případě výběru firmy velice důležité. Uchazeči se podle statistik zajímají také o hodnocení firem, jelikož v hodnocení se ukáže, jak k zaměstnancům nebo ke svým zákazníkům firmy přistupují či jaké je v práci vytvořené pracovní prostředí.

A co vy? Co je pro vás při výběru práce důležité? Co hraje při výběru práce roli?