Čištění odpadů

Vaše zkušenosti

Na čištění odpadů si zvěte odborníky

Když nám neodtéká voda z umývadla, dokážeme si s tím poradit. Prostě odšroubujeme sifon, vyčistíme a hotovo.  Čištění odpadů občas svěříme chemii, která rozpustí biologické usazeniny v odtoku, čímž opět zprůchodní potrubí.

Jenže čištění odpadů nepředstavuje jen zprůchodnit ucpaný dřez. Problém může nastat kdekoliv, i na těch nejméně přístupných místech. Když se ucpe toaleta nebo jsou dokonce neprůchozí stupačky, s tím si sami nepomůžeme. A je určitě lepší, než něco pokazit, zavolat si na takovou práci odborníky.

Kdy potřebuju odborníka v bytě

Doma se pravidelně věnujeme čištění odpadů u dřezu, umývadla či ve vaně pravidelně. Přes všechna sítka na odtocích a proplachování sodou nebo agresivnější chemií nám stejně občas přestane odtékat vana nebo se ucpe záchod. Navíc, pokud jde o chemické přípravky, je nutné vybírat opatrně, aby se nenarušil plast, z něhož se dnes potrubí vyrábí. Tady se bez správných nástrojů a dostatečných zkušeností obejdeme jen těžko. A v situaci, kdy neprochází stupačky v domě, to bez instalatérů specialistů nejde vůbec. Neodborný zásah laika by mohl škody jen zvýšit.

Čištění odpadů nonstop

Čištění odpadů, co dokáže profesionál

Odborný instalatér má na čištění odpadů nejen různé nástroje a chemické přípravky, o kterých ví, jak působí na plasty a v jakém množství se tedy dají využít, mezi jeho vybavení patří i kamera, s níž provádí revize potrubí a určí místo závady. K problému nepřistupuje systémem pokus – omyl, jako většina z nás, ale jde na jisto.

Kromě čištění odpadů se věnuje i dešťovým svodům a žlabům, vpustím, kontrole a údržbě venkovních přípojek. Vždycky, když je problém s vodou, ať už nám nepřitéká nebo neodtéká, je dobré zavolat zkušeného instalatéra. Tady by totiž každá babská rada mohla být opravdu drahá. Mnohem hůř se totiž napravují neodborné zásahy, než problém samotný. A nás to stojí peníze navíc.