Podnikání přináší i problémy

Nezařazené

Kdo už se na podnikání vrhnul, už dost možná ví, o čem tu bude řeč. Ale ten, kdo se do toho ještě nepustil, ale má to v úmyslu, by neměl přejít tyto řádky bez povšimnutí. Aby věděl, do čeho jde, a nebyl pak třeba i notně nemile překvapen.

Soukromé podnikání má pochopitelně celou řadu předností, jež lze soukromníkům plným právem závidět, ovšem ne vždy se daří tak, jak by se dařit mělo. A nejednou to dospěje dokonce tak daleko, že je třeba si půjčit peníze, jenom aby se taková soukromá firma udržela nad vodou.

Ano, může dojít k celé řadě klidně i naprosto nečekaných situací, kdy se podniku nedostává peněz a tento tak jde ke dnu. A potřebuje hodit záchranný kruh v podobě investice.

Ovšem kde na to vzít?

Pokud má majitel podobné firmy jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, pokud není schopen dát dohromady potřebnou částku, ani kdyby vybral všechna svá konta a třeba i vyplenil prasátka svých dětí, přichází ke slovu otázka půjčky.

A kterou z těch, jež se našincům nabízejí, si vybrat? Pro kterou se rozhodnout?

Člověk by tu měl zvážit v první řadě dvě věci:

  1. Zda je ta která půjčka dostatečně výhodná, zda se vyplatí si ji vzít.
  2. A zda ji má dotyčný vůbec šanci získat.

Ano, je tomu tak. Nejedna půjčka může být očividně nebo i skrytě předražená a u jiné mohou být nároky kladené na žadatele tak vysoké, že jim nejde dostát.

Ale hypotéka na pozemek není ten případ. U ní uspěje pomalu každý z našinců. A sice proto, že se zde požaduje od zájemců v podstatě jenom minimum toho, co je třeba splnit. Stačí mít nemovitost, kterou by bylo možné dát do zástavy, a stačí příjmy postačující na splácení. Nic míň, nic víc.

A právě proto je o tuto hypotéku zájem. Vše se tu totiž vyřídí rychle a jednoduše, bez zbytečného papírování, ve smlouvě se neukrývají žádné nástrahy, jež by žadateli mohly uškodit, splácet lze třeba až třicet let, ale třeba i předčasně a bez sankcí.

Což je něco, co krachujícímu podnikateli sotva někde jinde nabídnou.