Podnikání nese rizika

Nezařazené

Představa, že někdo rozjede svoji soukromou firmu a rázem bude mít navěky vystaráno, je mylná. I kdyby šlo o podnik, který má budoucnost, nejednou dojde k tomu, že se zkrátka dostane do finančních těžkostí. A je logické, že se podobné problémy jinak než penězi nevyřeší. Penězi, jež ale takový majitel firmy nejednou nemá.

Někdy si žádá investici vybavení, někdy nečekaná porucha či kalamita, někdy jsou potřeba další peníze pro rozjezd něčeho nového nebo třeba pro uhrazení plateb nejrůznějším státním i nestátním institucím. Čímž raději skončím, protože výčet toho, co vše se může stát a na co všechno jsou potřeba peníze, by tu byl mnohem delší než prostor pro tento článek.

Zkrátka jsou situace, kdy jsou podniku potřeba peníze, jež ale jeho majitel nemá k dispozici. A pokud tyto scházejí, je třeba je v zájmu udržení podnikání někde sehnat.

Zdrojů existuje pochopitelně více. Jenže každý, kdo by mohl být ochoten půjčit, má logicky své požadavky, jež na potenciálního dlužníka klade. Nikdo nepůjčí jenom tak bez nějakých těch záruk.

A to je nejednou problém. Protože co může nabídnout za záruky podnikatel, kterému teče do bot a jehož firma nevynáší?

Ale vězte, že i někdo takový dokáže nabídnout něco, co mu půjčku zajistí. Vždy je tu určitě přinejmenším hypotéka na pozemek, u níž nevadí, že má žadatel hluboko do kapsy, že nemá nijak extra valné příjmy a daňové přiznání, že ho straší záznam v registrech dlužníků, exekuce a další splátky. U této hypotéky stačí dát nebankovní společnosti do zástavy nemovitost, třeba zmíněný pozemek, a mít příjmy dostatečné pro alespoň to nejúspornější splácení. I pouze to stačí, aby byla žadateli půjčka tohoto typu vyplacena. 

Může tu jít až o 70 procent odhadní ceny oné zastavené nemovitosti, jež lze splácet pouhý rok nebo třeba i třicet let, s příznivými úroky, bez skrytých poplatků a poplatků předem,…

Podnikání tak může být zachráněno takovouto finanční injekcí. A proč by ji někdo nevyužil, že?