Když shání podnikatel peníze

Nezařazené

Domníváte se, že má soukromý podnikatel díky svojí firmě navždy vystaráno? Pak se to přestaňte domnívat.

Myslíte si, že když má tento problémy, zajde si jednoduše do banky, vyplní tam nějaký formulář, vezme si půjčku a jde si po svých? Na to můžete také rovnou zapomenout.

Obojí, co tu zaznělo, je možné snad jedině v pohádkách nebo ve snu.

Někdy se podnikatel dopustí chyby nebo chyb a rázem se může ocitnout v těžkostech. A někdy se dostane do pořádné šlamastiky i bez vlastního zavinění, protože tu nezáleží jenom na něm, ale i na počínání si obchodních partnerů, zaměstnanců či nejrůznějších institucí.

A když je zle, nejednou není vyhnutí a vše může být zachráněno snad jedině s pomocí půjčky. Protože jen ta je nejednou tou jedinou příležitostí, jak sehnat dostatečně rychle potřebné množství finančních prostředků.

Ovšem to pochopitelně jedině v případě, že si člověk vybere tu pravou. Není totiž jedna půjčka jako druhá.

Bankovní půjčky

Jsou většinou tím prvním, co člověku přijde na mysl. A tyto mohou skutečně přijít vhod. To ale zpravidla jenom u těch z podnikatelů, kteří nevězí v problémech až po uši, kteří mají naopak docela dobré podmínky a jenom malý a snadno řešitelný problém. Protože banky kladou přísné požadavky a těm vyhoví jen zlomek z podnikatelů v nesnázích.

Nebankovní půjčky

Ty jsou pro změnu vesměs sázkou na jistotu. U těch lze uspět daleko snáze, protože nebankovní sektor má podmínky daleko benevolentnější a flexibilnější.

Třeba taková hypotéka na pozemek od nebankovního poskytovatele vyžaduje od zájemců jenom tak málo, že se o ni může ucházet skoro každý. Přesněji získá ji každý, kdo

  • vlastní nemovitost, třeba pozemek, kterou by mohl dát za půjčku do zástavy
  • a má z čeho půjčené peníze splácet.

U této hypotéky nevadí ani nízké příjmy, ani mizerné daňové přiznání, ani další dluhy, záznamy v registrech dlužníků, exekuce a podobně. Hlavní jsou jenom ony dva zmíněné body. A také akceptování toho, že

  • žadatel dostane až 70 % odhadní ceny oné nemovitosti,
  • splácí se rok až třicet let,
  • lze splatit vše předčasně bez sankcí,
  • a peníze lze použít na cokoliv, co souvisí s podnikáním.

Jistě tušíte, co nejeden z podnikatelů v nesnázích upřednostní. To přece není těžká hádanka.