Pět pravidel BOZP pro kadeřnice

Poradna

Rozhodli jste se začít stříhat jako živnostnice v kadeřnickém salonu nebo si chcete rozjet své drobné kadeřnictví doma ve sklepě? V každém případě se na vás také vztahuje povinnost mít vyřešené BOZP, případně PO. Konkrétně bezpečnost práce je třeba mít vyřešenou, v případě příchodu kontrol může být za nevyřešené BOZP udělena pokuta, která může sahat i do výše několika milionů korun. Podnikejte proto bezpečně a BOZP si vyřešte, třeba s pomocí firmy Extéria, která má mnoho kladných referencí a recenzí, v nichž jsou popsány zkušenosti klientů. Ať už se rozhodnete vyřešit si BOZP sami nebo se obrátíte na firmu Extéria, vyplatí se znát aspoň pět pravidel BOZP, které se pro kadeřnice v salonech vztahují.

Seznamte se proto s pěti pravidly či respektive tipy, které se bezpečnosti práce týkají a které byste měli splnit či mít vyřešené.

Pravidla BOZP pro kadeřnice

  1. Objednáváte si zákazníky? Myslete rozhodně na přestávky, které si musíte dopřát. Harmonogram proto nemějte příliš nabitý, dopřejte si přestávku na jídlo po šesti hodinách nepřetržité práci. A také si dopřejte nějaký čas na regeneraci.
  2. Kolem křesla, jež by mělo mít nastavitelnou výšku, a kolem mycího boxu mějte dostatek prostoru, aby byl zajištěn bezproblémový a volný pohyb.
  3. Jelikož je profese kadeřnice povolání vyžadující převážně dlouhé stání, střídejte neustálé stání se sezením. Vyhnete se tím bolesti zad, boků a nohou – dlouhé stání je pro nohy, boky a záda velká zátěž. Posloužit může třeba taburet.
  4. Při nákupu kadeřnických potřeb, pomůcek a přípravků kupujte jen ty, které odpovídají minimálním požadavkům na zdraví a taky na životní prostředí. Stejně tak jste povinni kontrolovat datum spotřeby výrobku.
  5. Je nutné často větrat, aby byl zachován zdravý a čerstvý vzduch na pracovišti.