Kdy je čas na plánované operace a jak urychlit rekonvalescenci?

Sport

Podzim může být ideálním obdobím pro plánovanou operaci. Sice jde o záležitost nepříjemnou, je-li ale zákrok nevyhnutelný, určitě oceníme jakékoliv usnadnění hojení a rekonvalescence. Na podzim skončí doba dovolených, teploty nejsou tak vysoké, personál je odpočinutý a do Vánoc zbývá ještě nějaký ten čas.

Na operaci se jistě nikdo netěší, ale pokud je plánovaná, máme čas se na ni psychicky i fyzicky lépe připravit. Můžeme si zajistit výpomoc v domácnosti na dobu po zákroku, vyřídit si vše v práci a připravit své tělo na chirurgický úkon. Pokud budeme před operací v dobré kondici, může to spolu s dodržováním lékařských rad usnadnit návrat do normálního života. Co si do nemocnice určitě nezapomenout přibalit? Kromě oblečení, hygienických potřeb, léků, které bereme pravidelně, knih a případné další zábavy, by to měl být i přípravek Wobenzym. Jde o lék, který obsahuje žádoucí proteolytické enzymy, usnadňující hojení a celkovou regeneraci organismu.

Optimalizace reakce imunitního systému, redukce otoku a snížení zánětu operační rány na minimum, to je zlepšení řízeného hojení díky léku Wobenzym. Jak se tento přípravek užívá? Enzymatická kúra se nasadí ihned po operaci, jakmile pacient začne pravidelně jíst. Jedná se o 7 dražé 2x denně, nebo podle doporučení lékařů. Vše je sice dobré s odborníky v nemocnici zkonzultovat, jde ale o lék uznávaný a lékaři z mnoha oborů doporučovaný.

Wobenzym podpoří přirozenou imunitu organismu nenásilným a tělu vlastním způsobem, funkci lymfatického systému i přísun potřebných protilátek. Nejde o nějaký nepřirozený zásah do organismu s možnými nežádoucími účinky. A nezapomeňte, ať už podstupujete jakoukoliv operaci, důležitý je také pooperační klid a pozitivní přístup.