Franchising podnikání a jeho výhody

Nezařazené

Frenchising podnikání stojí na neustálé spolupráci právně a finančně samostatných subjektů. Rozhodně lze říci, že jde o mnohem výhodnější způsob podnikání, protože se zakládá na čerpání zkušeností ze strany frenchisora. Ten zaručuje svým franchisantům právo. Ovšem rovněž jim z této spolupráce vyplývá povinnost provozovat obchodní – tedy podnikatelskou činnost v souladu s jeho koncepcí.

franchising-rozjety-vlak-250x175

Franchising podnikání – rychlý start

Franchising v ČR se poslední dobou těší velké oblibě, protože počátek podnikání znamená skočit do již rozjetého vlaku. Začínající podnikatel nemusí investovat tak velké množství financí, aby mohl rozjet svůj vlastní byznys. Díky franchising podnikání může začít pouze s minimálním finančním zatížením. Takto si lze ušetřit nejen peníze, ale i vlastní síly, které by musel vynaložit do budování jména a značky. Takový proces trvá obvykle i několik let – „franšíza“je tedy zkratkou.

Výhodou franchising podnikání bezpochyby je, že se dá hned ze startu pracovat s již vybudovaným jménem, které je mnohdy už zapsáno do podvědomí lidí. Hned na počátku takového podnikání získává franchisant firemní know-how a další důležitou podporu, jako je vybavení, design provozovny, návody na provoz a další. Není potřeba mít žádnou praxi a léta zkušeností. S pořízením licence ihned získává franchisant všechny „recepty“, jak takovou společnost vést, díky manuálům a školením.

Franchising a jeho výhody

Mezi nesporné výhody patří, jak jsme již zmínili minimální startovací finanční investice. Hned jako druhá výhoda patří i poměrně rychlý návrat vynaložených prostředků. Jedná se o ověřenou metodu podnikání a čerpání letitých zkušeností zakladatele. Firma má již vybudované jméno. V drtivé většině případů je také možnost využití firemního webu a marketingová podpora, jako jsou vizitky, letáčky, inzeráty a další reklama. Nebude-li vám něco úplně jasné, máte možnost produktových školení, konzultace, porady a přehledné manuály. Nemusíte vymýšlet návrhy či design. Spolehnout se můžete i na pomoc s přípravou otevírací kampaně či jiným zahájením. Franchising umožňuje získat výhodnější pozici na trhu.