Proč je nutné chránit mazlíčky proti vnějším parazitům?

Nezařazené

Ať už ve městě nebo v přírodě, na naše čtyřnohé mazlíčky číhá nebezpečí v podobě parazitů. K těm nejčastějším zevním patří klíšťata a blechy. Dokážou znepříjemnit život i nám, chovatelům. Jak proti nim bojovat?

Pouze účinná prevence opravdu pomůže

Nemusíte se zrovna se svým psem brodit vysokou trávou na louce, aby se na něj přisálo klíště. Můžete také udržovat domov a psa v čistotě, ale stejně si domů přinese blechy. Potřeba je zaměřit se na důkladnou prevenci, kterou jsou přípravky proti vnějším parazitům. Nejsou totiž jen nepříjemní, ale mohou být i nebezpeční. Vytahovat z psího kožíšku po procházce přisátá klíšťata nebo doma hubit přemnožené blechy není efektivní způsob boje.

Čím jsou blechy a klíšťata nebezpečné?

Klíšťata přenášejí nebezpečné nemoci, například boreliózu, babeziózu, encefalitidu nebo ehrlichiózu. Uvádí se, že nakaženo jich může být až 30%. Jde o choroby, jejichž léčba rozhodně není snadná, a kterými může onemocnět i člověk. U napadení blechami hrozí nebezpečí oslabení organismu, záněty kůže nebo přenos tasemnice. Zanedbatelná není ani alergie na bleší kousnutí. Až 95% bleší populace je přítomno v prostředí, blechy kladou obrovské množství vajíček a v krátkém čase mohou zamořit váš domov.

Setkání s parazity není legrace, snažte se mu proto zabránit

Nejúčinnější formou boje s parazity je prevence. Jak s nimi zatočit elegantně, jednoduše a aby nás to finančně nezruinovalo? Spolehněte se na přípravek s názvem Fypryst. Ten se vyrábí pro kočky a psy ve formě spot-on, což znamená ampulku s tekutým obsahem, který se vymáčkne na kůži mezi lopatky či za krk. Účinek přetrvá až 4 týdny u klíšťat, na blechy působí o něco déle. Koupíte jej u vašeho veterináře, v lékárně nebo v prodejně s chovatelskými potřebami. Pro kočky je určen Fypryst CAT, pro pejsky zase Fypryst DOG, podle váhové kategorie označený jako S, M, L nebo XL.

Fypryst

www.fypryst.cz