Galerie Praha – Ideální výlet pro podzimní den

Vaše zkušenosti

Sychravých podzimních dnů přibývá, ale to není důvod k tomu, zůstat doma zalezlí, jak pecky. Chcete-li si užít pěkný den a odnést si i povznášející dojmy, zavítejte do Galerie Praha. Máte-li rádi umění a zajímáte se nejen o díla samotná, ale i životopisy umělců, bude to pro vás to pravé ořechové. Možná, že i některý váš příbuzný či známý uvítá tento nápad a rád se připojí a prohlédne si naše kulturní dědictví.

Kouzelná atmosféra v Galerii Praha

Rozhodně nemusíte jít nic nakupovat, ani být odborník na slovo vzatý. Právě barevný i jemně pochmurný podzim umocní atmosféru. Když vyrazíte v pozdním odpoledni, budou mít obrazy ve výstavní galerii nesmírné kouzlo. Běžte se sami přesvědčit, co dokáže jemně osvícený obraz v pochmurném podzimním podvečeru. Lehce romantické, kořeněno mystikou, vysoce intelektuální a dobrodružné. Nic lepšího si na víkendový den nemůžete přát.

Využijte pěkného počasí na procházku do Galerie Praha

Do galerie Praha nemusíte zavítat pouze v případě, že bude deštivé počasí. Naopak využít můžete i příjemných podzimních dnů k pěší procházce. Výstavní galerie se nachází na ulici Národní vedle secesního domu, který byl v letech 1906 – 1908 přestavěn podle návrhu architekta O. Polívky pro nakladatelství Topič. Součástí domu byl i Topičův salon, tedy výstavní prostory, kde František Topič prezentoval nejen české, ale i zahraniční umění.

Topičův salon je znám již od roku 1894 jako výstavní galerie a prodejna Topičova nakladatelství na ulici Ferdinandově – dnes Národní (dříve Národní třída). Prezentováno zde bylo české a evropské soudobé umění. Rozhodně si při této příležitosti nenechte ujít procházku po Národní, jež je považována za významné místo Prahy. Nalézá se na rozhraní Starého a Nového Města. Cestou narazíte také na nejednu kavárnu, kde můžete načerpat síly a občerstvit se.

Galerie Praha

www.galeriekodl.cz

 

Comments are closed.