7 důvodů, proč milujeme stříbro

Móda a Styl

Šperky jsou neodmyslitelnou součástí života každé ženy. Podle věku, naditosti peněženky, náchylnosti k alergiím a osobních preferencí si každá z nás volí materiál, ze kterého si svoji ozdůbku, svůj odznak ženství a jedinečnosti, pořídí. Zlato, stříbro a platina patří ke stálicím klenotnického nebe, ale designéři se nebojí ani chirurgické oceli, plastu, skla a nekonečné škály neušlechtilých kovů. Sháníte něco malého pro sebe nebo jako dárek? Podívejme se dnes, proč jsou stříbrné šperky opravdu dobrou a klasickou volbou.

Eppi

 

  1. Neutrální barva: Nezáleží, jestli zbožňujete zářivé barvy, nebo jestli si libujete spíše v pastelových tónech, protože šedobílé odstíny stříbrných přívěsků, náušnic či broží perfektně doplňují celé barevné spektrum.
  2. Univerzálnost: Ze stříbra se vyrábí náušnice, náramky, řetízky, náhrdelníky, přívěsky, brože, medailonky, manžetové knoflíčky i prstýnky. Tento drahý kov se snadno zpracovává a patří k nejoblíbenějším materiálům zlatníků. Navíc dobře vypadá v kombinacích s různými drahokamy i diamanty.
  3. Žádné nepříjemné reakce: Stříbro se řadí mezi hypoalergenní kovy. Navíc se pro vylepšení vlastností (především odolnosti a tvrdosti) zpravidla potahuje rhodiem. Nemusíte se tedy obávat nepříjemných vyrážek a jiných kožních problémů.
  4. Decentnost: Stříbrný náhrdelník vzhledem ke své barvě působí jemně a elegantně. I u statement doplňků si můžete být jisti, že nebudete vypadat jako od kolotoče. Proto stříbro tak dobře pasuje ke kancelářským i večírkovým outfitům.
  5. Cena: Stříbrný šperk si může dovolit každý. Cenovky na stříbrných prstýncích a náušnicích člověka nepřivedou do mdlob. Číslice se pohybují v řádech pár stovek až pár tisíc. Právě dostupnost tohoto drahého kovu zvyšuje jeho oblibu.
  6. Snadná údržba: Ano, stříbro koroduje a černá. Ale dnes bývá stále častěji upraveno rhodiováním, proto stačí nechat jednou za čas u klenotníka vrchní vrstvu kovu obnovit. Na čištění stříbra lze použít speciální přípravky i jednoduché babské rady.
  7. Rozšířenost: Po stříbrných přívěscích, prstýncích, náramcích a náušnicích se lze porozhlédnout v každém klenotnictví. Šedobílý kov si oblíbili nejen zákazníci a zákaznice, ale i výrobci šperků.

Eppi

Poměr cena/kvalita u stříbrných ozdob nejlépe odpovídá dnešní filozofii „hodně muziky za málo peněz“. Šperků z jakostního kovu se v nabídce prodejců objevuje nekonečná škála, ze které si vyberou i ti nejnáročnější. Napadá vás nyní lepší dárek k svátku, narozeninám, Vánocům nebo sv. Valentýnovi než jemný stříbrný klenot v zajímavém designu či s živým drahokamem?

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz

Centrum-Zprávy.cz