5 prvků, na které nezapomenout během zařizování ložnice

Dekorace Dům, byt a zahrada

Ložnice je místo, kde si přejeme cítit se komfortně, pohodlně a příjemně. Spánkem trávíme třetinu života, proto je nutné myslet na dokonalé prostředí, ve kterém nám bude krásně. Co si pořídit?

Spánek dělá dobrá matrace

Zdravý spánek si zajistíte pomocí kvalitní matrace. Každý z nás má své preference. Můžete zvolit přírodní latexové matrace, pěnové matrace, nebo moderní pružinové matrace. Bez dobré matrace se budete převalovat, potit, bude vám příliš měkké, nebo zase naopak pocítíte, že byste potřebovali tuhou matraci místo té, které máte. Některé matrace mají dokonce různé tuhosti a jsou oboustranné. Každý si tedy najde to, co potřebuje.

Orientace ložnice

Máte ložnici na správné straně bytu? Nejlepší pro spací místnost je zvolit severní nebo východní stranu. Během dne pokoj přirozeně vychladne a nebudete mít potíže s usínáním. Západní a jižní ložnice je nutné více větrat, budete také investovat do kvalitních venkovních žaluzií. Ty se postarají o snížení teploty v místnosti.

S barvami to nepřehánějte

V současné době frčí boho nebo hygge styl ložnice. Umírněné barvy – ivory, hnědá, béžová a bílá, jsou rozhodně příjemné a skvěle se doplňují. V příjemném interiéru pocítíte pohodu, nápaditost, a dokážete tam mnohem lépe relaxovat.

Osvětlení?

V ložnici samozřejmě nesmí chybět vhodné osvětlení. Budete si v ložnici často číst? Nezapomeňte na přídavné lampičky s dostatkem síly světla. Centrální svítidlo zvolte stmívací, abyste mohli regulovat intenzitu světla při romantickém večeru, nebo během léčby chřipky.

Podlahová krytina

Asi nejhorší volbou pro podlahu je koberec. Zachycují se v něm alergeny, složitě se udržuje. Stačí malý kobereček vedle postele a nemusíte pokrývat celou podlahu něčím, co vlastně nikdy dobře nevyčistíte. Ideální je dřevěná podlaha, vinyl, nebo také keramika. Obzvláště na podlahové vytápění. Chcete teplo? Zkuste korkovou podlahu.

Ložnice se stane příjemnou oázou klidu ve vašem domově.

https://pixabay.com/cs/photos/byt-modern%c3%ad-pokoj-m%c3%adstnost-n%c3%a1bytek-3306501/