Úřad práce vs. personální agentura

Zprávy

Úřad práce

Po ztrátě zaměstnání i při běžném hledání nové práce se lidé obracejí často na úřad práce, jehož výhodou je, že za vás platí důležité poplatky a benefitem je to, že vám hledá pracovní příležitosti. Je ovšem otázka, jak kvalitní tyto příležitosti jsou a zda vám vyhovují. Proč tedy nezkusit agenturu, která vám najde práci na míru?

Úřad práce
Úřad práce

K čemu je dobrý úřad práce?

Na úřadu práce se lidé mohou mít tendenci „flákat“, protože čeká na pracovní nabídky, přitom pobírá určitý obnos od státu a nemalou výhodou je to, že za vás platí i zdravotní pojištění, které jinak hradí zaměstnavatel. Ne každý má ovšem v úmyslu ležet doma a nic nedělat, ovšem často k tomu lidé spadnou.

Na úřad práce byste se měli obrátit do tří dnů po uplynutí lhůty statutu studenta nebo po ztrátě posledního zaměstnání. Během procesu hledání nové práce máte nárok na podporu v nezaměstnanosti, která závisí na předchozím měsíčním výdělku.

Personální agentura umí pomoci

Kdo ale říká, že během pobírání podpor a čekání vhodné příležitosti od úřadu práce nemůžete popohnat štěstí vaším směrem sami? Vyhledejte personální agenturu, která vám pomůže najít novou práci ušitou přesně na vás.

Žirafa.cz je personální agentura, které stačí základní údaje a vaše požadavky, aby vám našla novou práci, která vám bude vyhovovat. Je jedno, z jakého jste oboru. Tým odborníků se začne ihned porozhlížet po práci přesně v oboru, který vy potřebujete. Vezme přitom v potaz i požadavky na plat, úvazek, dojíždění – vše, o čem se Žirafě.cz svěříte!

Být na úřadu práce není ostuda, ale výhoda

Když tedy vezmete v potaz to, že vás evidence na úřadu práce nebude stát ani korunu, naopak máte velkou šanci na podporu od státu a ještě přitom můžete sami aktivně hledat zaměstnání, jde o nejlepší kombinaci! Úřad práce vám přitom bude posílat také nabídky a může vám zprostředkovat i další poradenské služby v oblasti trhu práce, což se může hodit.

Máme pro vás i jedno upozornění – v případě, že vám úřad práce najde práci a vy neuvede závažný důvod, proč byste ji neměli přijmout, můžete být vyřazeni z evidence uchazečů o zaměstnání. Je tedy rozhodně lepší si aktivně najít co nejdříve zaměstnání, které vás bude bavit a bude pro vás jako dělané! Neváhejte a obraťte se na Žirafu.cz dříve, než bude pozdě.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profi-články.cz

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Comments are closed.