Účtenkovka: Bonzování a hazard – dva pilíře státu?

Poradna

Loterie Účtenkovka, která pomocí účtenek z EET může z lidí udělat milionáře, má za sebou první slosování. Občané mohou zcela zdarma přijít k velkému obnosu peněz, nebo třeba automobilu. Je ovšem vše tak růžové, jak se na první pohled zdá?

„EET je kladivo na podvodníky z řad podnikatelů“, prohlásil na několika rozhovorech bývalý ministr financí a pravděpodobně budoucí premiér Andrej Babiš. Procento podnikatelů, které zavedení elektronické evidence tržeb vítalo, lze nejspíše spočítat na prstech neúspěšného krotile lvů. Nebezpečné šmírování, zbytečná byrokracie a značné náklady spojené s nákupem i provozem nových evidenčních zařízení, to byly nejčastěji zmiňované zápory.

Pro slušného Čecha si ovšem Velký Babiš přichystal skutečnou perličku. Aby naučil prostý lid vyžadovat účtenku od podnikavých nepoctivců (i za jednoho utopence s Grešlákem), vymyslel skvost s názvem Účtenkovka. Pokud vás minulo avantgardní logo, za které by se nemusel stydět ani student druhého ročníku základní školy, nejspíše jste strávili poslední rok na jiné planetě.

————————————————————————————————————————

TIP: Bonusy pro hráče v kasinu Pelican

————————————————————————————————————————

Princip losování v účtenkové loterii EET Účtenkovka je velice jednoduchý. Po obdržení účtenky z EET stačí přepsat devětatřicetimístný kód do systému, kde se nadšený účastník loterie zaregistruje. Samozřejmě jen hlupák, který nechce vyhrát jednu z jednadvaceti tisíc skvělých cen, by se spokojil s jednou odeslanou účtenkou. Podle hesla „kdo nevloží denně alespoň 20 účtenek, okrádá rodinu“ je pro zvýšení šance na výhru nutno nahrát co nejvíce unikátních kódů.

Pokud vám prodejce zapomene vydat účtenku, vlastně vás tím ochudí o šanci vyhrát Ford Focus. Rudí vzteky samozřejmě pošlete na prodavače příslušnou kontrolu. Ta na něho ministerskou hantýrkou „zaklekne“ a nebohý podnikatel, který si chtěl pravděpodobně rovněž nejlepší českou loterii zahrát, se z toho už nejspíše nevzpamatuje.

Se zadostiučiněním vysypete po příchodu domů na zem dnešní várku účtenek, naženete do pokoje děti a necháte je opisovat kódy. Následně začnete pojídat utopence zapíjeného Grešlákem a sledovat vývoj v kampani Čapí hnízdo.

Zhruba takto se dá charakterizovat představa moderního státu vychovávající si největší základnu loterijních hráčů ve střední Evropě. Na jedné straně se prakticky zakáže poker, který se všeobecně považuje za dovednostní hru, na té druhé se slibuje zákaz hraní na automatech pro osoby pobírající sociální dávky, jenže zde se ani po roce fungování nového loterijního zákona nic nezměnilo. Ale v tomto směru na tom není Česká republika vlastně ani tak špatně – stačí se podívat, jak jsou na tom třeba online casina a sázkové kanceláře na Slovensku, kde panuje naprostý chaos a „nový“ loterijní zákon je v rozporu s legislativou Evropské unie a kromě toho nezná v řadě věcí ani pojem internet.

Největší porevoluční sběrač dat EET má nyní dokonalého parťáka Účtenkovku. Takže prosím bonzujte, hrajte lotynku a hlavně nezapomeňte na účtenku.