Otázky, které je třeba si zodpovědět dřív, než podepíšete smlouvu

Zprávy

Chcete si koupit automobil nebo vám jen spotřebič vypověděl službu a vy ho k životu zkrátka potřebujete? Je mnoho důvodů, proč si lidé půjčují, někdy je to jen proto, že je týden do výplaty příliš dlouhý. V případě, že si chcete půjčit, ať už z jakéhokoli důvodu, je třeba k půjčkám přistupovat ostražitě a opatrně. I když se seznam poskytovatelů půjček zmenšil o neférové poskytovatele, opět se může vynořit nějaký podvodník. Ostatně, než začnete s hledáním půjčky a než půjčku následně podepíšete, je třeba si zodpovědět několik otázek. Jakých?

Jsem nebo nejsem unáhlený?

Mnozí lidé se k půjčkám dostanou v jakémsi osobním zkratu, když si nevědí rady se životem. Není dobré si půjčovat tehdy, kdy jsme unáhlení, často si půjčíme, i když půjčku doopravdy vůbec nepotřebujeme. Když je člověk unáhlený, většinou si nezjistí o poskytovateli půjček, který mu úvěr nabídl, nic. Jen tedy přitaká všemu, co řekne, a ve spěchu bez přečtení smlouvy podepíše kus papíru, který ho může dostat do potíží. Nebuďte tedy při půjčování unáhlení a jednejte s chladnou hlavou. Mějte všechno dobře promyšlené.

Rozumím všemu ve smlouvě?

Jak se říká, zeptáte-li se, budete hlupákem pět minut. Nezeptáte-li se, budete hlupákem po celý život. To ostatně platí u půjček dvojnásob. Pokud něčemu ve smlouvě nerozumíte, je třeba se zeptat. Špatně pochopené věci mohou mít velice zlý dopad. Doporučujeme si smlouvu pořádně přečíst, případně se zeptat. Při čtení klaďte důraz hlavně na malá písmenka, která obvykle skrývají ty největší zádrhely, výluky a podvody. Stejně tak si dobře pročtěte odstavce týkající se sankcí a poplatků.

Riskuji bankrot?

Třetí otázku, kterou je třeba si položit před podepsáním smlouvy, je, zdali riskujete nebo neriskujete bankrot. Při zvažování úvěru se musí dobře propočítat, jakou částku můžete vynakládat při splácení. Myslete však na to, že peníze stranou na horší časy je třeba si odkládat, nesplácejte částku, která vám může narušit každodenní život.

Pokud je všechno v pořádku a chcete se zadlužit odpovědně, doporučujeme požádat o rychlou půjčku online zvanou Razdva půjčka. Vyřídíte jí z pohodlí domova a rozhodně se nemusíte obávat skrytých poplatků, jednoduše protože žádné nejsou. V kalkulačce rovnou jasně vidíte kolik budete platit a kolik vás bude tato rychlá půjčka stát.