Let balónem

Móda a Styl

Nebaví vás sedět doma a užírat se nudou? Chcete se dostat nad zem a vidět naši krajinu tak, jak se vám to normálně nepoštěstí? Neváhejte a pojďte si vyzkoušet úžasný vyhlídkový let balónem!

Jak se s balonem létá?

Let balónem je věcí, kterou si musíte vyzkoušet a zažít ji, jelikož je to úplně jiný typ pohybu v 3D prostoru, než člověk zažije v letadle, nebo ve vrtulníku. Pokud nejste fandové adrenalinových zážitků, ale přesto chcete zkusit něco nového a nevšedního, je pro vás tento typ letu správnou volbou. Let balónem se koná pouze za krásného počasí, takže se můžete těšit na bezpečný a klidný průběh letu. Připravte se však na brzký budíček, jelikož ve většině případů se startuje brzy ráno, aby bylo chladněji a balón mohl bez problému odstartovat.

Balón vlastně stoupá díky horkému vzduchu, který má tendenci stoupat a pokud je okolní teplota nízká, tak rozdílu teplot, při kterém teplý vzduch stoupá, je dosaženo velmi brzy. Jak se takový balón vlastně řídí? Pilot řídí díky hořákům, které dodávají horký vzduch do balónu a tím ovládá výšku letu. V daných výškách má proudění vzduchu různé směry proudění, takže podle výšky letu, pilot ovládá směr letu. Nemusíte se tedy bát, že balón nabere nežádoucí směr letu a skončíte někde, kam jste se nechtěli vůbec podívat. Jak se s takovým balónem dostanete bezpečně na zem? Po upuštění horkého vzduchu z balónu začnete klesat a díky zkušenému pilotovi sednete na velkou a bezpečnou plochu.

Obdarujte své známé, kamarády, nebo rodinné příslušníky

Vyhlídkový let balónem je vhodný dárek k různým příležitostem. Obdarujte rodiče, známé, nebo kamarády, kterým zařídíte perfektní den strávený ve vzduchu, bude to pro ně zážitek do konce života. Na nic nečekejte a zakupte dárkový poukaz na vyhlídkový let balónem, který se může konat nad legendárními zámky, hrady a dalšími památkami v naší zemi!