Korela se může dožít až dvaceti let. Pozor ale na nemoci

Dům, byt a zahrada

více v článku...

Láká vás chov papoušků? Přemýšlíte nad tím, že si nějakého papouška pořídíte k sobě domů a že se o něj budete starat? V tom případě zvažujete, jaký druh by byl pro vás ideální. Zatímco někteří volí nenáročnou andulku (čili papouška vlnkovaného), jiní touží po trochu jiném druhu ptactva, kterého ne všichni mají. Třeba taková korela je hodně atraktivní papoušek, kterého si člověk zamiluje na první pohled. Je krásný, chocholatý, jediný zástupce australského rodu Nymphicus. Navíc vám taková korela může dělat společníka dlouhá léta, vždyť se může dožít třeba dvaceti let. 

Každý druh papouška se dožívá jiného věku. Jak jsme zmínili, korely se mohou dožít dlouhých dvaceti let. Je však třeba o ně pečovat se vší láskou a je taky třeba, abyste je léčili, pokud onemocní. 

Že korely či obecně papoušci nemohou onemocnět? Kdepak. Všechny druhy zvířat mohou onemocnět, korela není výjimkou. 

Co dělat, když korela onemocní

V případě, že by došlo k onemocnění korely, je třeba, abyste zamířili za veterinářem, který vám poradí, co dělat. Na nemoci dýchacích cest se doporučuje pára z heřmánku, také se doporučuje nachystat ptákovi odvar z heřmánku a nalít mu ho do misky v ptačí kleci. Na průjmy se doporučuje dřevěné uhlí, které mimo jiné působí i při jiných problémech se zažíváním. 

Při nemocech je většinou důležité, abyste krmili papouška sami. Doporučují se i dětské kaše, které se stříkají ptákovi do zobáku s pomocí injekční stříkačky. 

Jak pečovat o korely

Abyste nemocem předcházeli, měli byste se o korely starat tak, jak máte. Krmte je ideálně prosem, ovsem nebo ovocem a zeleninou, také zeleným krmivem nebo třeba směsí zrnina semen. Jednou za čas korelu okoupejte, to ostatně miluje. A kromě toho jí pořiďte velkou klec nebo venkovní voliéru, kterou ideálně postavíte ze stavebnice Aluhobby (složíte hliníkové profily a další součástky dohromady s pomocí jednoduchého návodu).