Kolik stojí návštěva v autoservisu?

Nezařazené

Každý rok bychom se měli snažit o to, aby byl náš plechový miláček ve výborné kondici. Vždy je lepší investovat pravidelnou částku za prohlídku v autoservisu než se později divit vysokým částkám za poruchy. Bohužel se mezi námi najdou stále nezodpovědní řidiči, kteří čekají a čekají, až nakonec jejich auto vypoví nenávratně svou službu. Takovým scénářům však lze povinnou návštěvou autoservisu předcházet. Kolik ale návštěva autoservisu ale vlastně stojí? 

Jednou ročně stačí

Každoroční prohlídky vozidla jsou pro jeho správnou funkci velmi důležité. Dokážete tak předejít závadám, které by mohly ohrozit bezpečnost provozu vozidla. Některé části vozu při opotřebení přímo ohrožují vaše bezpečí – například tlumiče do auta (ať už mluvíme o tlumičích Volkswagen nebo Audi). vám v případě poruchy nepojedou správně do zatáčky. Proto je každoroční prohlídka vozu opravdu na místě. Co se kontroluje?

Kontrola vozidla

Kromě již zmíněných tlumičů se během prohlídky obvykle také vyměňuje motorový olej a s tím také spojený olejový filtr. Může dojít také k výměně převodového oleje. Někdy se mění také palivový, vzduchový a kabinový filtr. Kontroluje se stal a doplňuje se brzdová kapalina a směs do motoru, stejně tak se kontroluje stav servokapaliny.

Poté se přichází k údržbě velmi důležitých částí vozidla – kontroluje se funkčnost výfuku, brzdového systému, čepů, náprav, silentbloků, ale také geometrie vozidla.

Záleží na stavu auta

Celkově se dá říci, že běžná roční kontrola může vyjít okolo 5 tisíc korun. Někde za ni dáte ale dokonce ještě méně. Jestliže jste vlastníkem staršího vozidla, bude možné, že se cena vyšplhá až na 10 tisíc korun, protože již bude nutno vyměnit některé z částí vozidla, které by vás ohrožovaly na bezpečnosti svým opotřebením.

Celkově se cena za každoroční servis odvíjí od stavu vozidla a od jeho stáří.