Jak zatočit s alergií

Zdraví

Alergie- běžná věc

V dnešním světě je spousta lidí, kteří trpí alergiemi, kde se řadí jak lehká senná rýma tak těžké astma. Počet pacientů s alergiemi neustále stoupá a příčinu můžeme hledat všude kolem nás. Kouření, znečištěné prostředí, podceňování příznaků či nedodržování jednoduchých postupů, které alergie zmírňují.

Alergie
Alergie

Rady a tipy jak alergii zmírnit

Při podezření, že trpíte alergií, je základem správně nasazená léčba a také to, abychom znali, na co konkrétně jsme alergičtí, proto je návštěva lékaře nezbytností. Od toho na co jsme přecitlivělí se následně odvíjí léčebný režim.

V pylové sezóně je vhodné nevětrat, pouze brzy ráno, či používat proti-pylové sítě do oken. Dalším lapačem pylu je prádlo a jeho venkovní sušení. Ano, je to sice rychlejší, ale zato si pyly přineseme přímo do skříně a to nemluvím o tom, že oblečení následně nosíme na těle. Vhodné je se každý večer osprchovat včetně vlasů, na kterých se během dnes zachytí nejen pyly, ale také prach a nezapomínat na následnou hydrataci těla pomocí šetrných tělových mlék. Dalším tipem je mít tzv. domácí oblečení, které budeme nosit jen doma, nikoli venku. Tím zajistíme jeho čistotu co se venkovních pylů týče.

Doporučovány jsou také čističky vzduchu, které pracují tak, aby nám doma zajistily bezprašné prostředí. Jejich umístění je vhodné tam, kde alergik spí. S tím souvisí také lůžkoviny. Dnes koupíme lůžkoviny určené pro alergiky a ty bychom pak měli pravidelně prát nejméně na 60°. Často opomíjenou oblastí péče o alergika v rámci jeho prostředí je větší množství tzv. lapačů prachu. Jejich odstranění by proto mělo být samozřejmostí. Zde můžeme zařadit koberce, větší množství pokojových rostlin, plyšové hračky či záclony a závěsy.

Neméně důležité je také věnovat pozornost pylovému zpravodajství, které můžeme sledovat nejen na internetu, ale také v televizi. Základem je ovšem znát alergeny, na které reagujeme. Podle toho si uzpůsobíme svůj den a popřípadě se snažíme nepohybovat se venku.

Léky vždy pravidelně

Nikdy nesmíme zapomínat na užívání léků. Díky nejrůznějším sprejům do nosu, očním kapkám či inhalátorům máme naši nemoc ve většině případů pod kontrolou a mohou nám podstatně ulevit od potíží. Jejich důležitou úlohou je také to, že brání zhoršování alergie. Vhodné je pak doplnit léčivo alternativní medicínou, kupříkladu čajem z ostropestřce mariánského.

Alergie a psychická pohoda

Každé onemocnění je potencováno také špatným psychickým rozpoložením a alergie nejsou výjimkou. Proto by měl být správný životní styl doplněn také psychohygienou. Snaha vyhýbat se stresu a pravidelná relaxace. Snažme se, abychom dělali vše pro naši celkovou duševní pohodu.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz

Centrum-Zprávy.cz