Jachting ve Francii

Obrázky

Jachting na francouzském pobřeží zavání už na první pohled luxusem, a to jde ruku v ruce s velkou finanční náročností. Možná právě proto je Francie méně vyhledávaná destinace pro České jachtaře. Budete ale překvapeni, jak levně lze například sehnat potraviny. Cestovat do Francie je možné k pobřeží i autem, a cesta to je velmi příjemná.

Kam vyplout?

Ve Francii si lze vybrat ze dvou různých oblastí. Prvním je západní pobřeží v Bretani, jež je lemovaná Atlantikem. Zde jsou přístavy Crouesty a Lorient. Pokud se rozhodnete pro tuto možnost, čeká vás nefalšovaný oceánský jachting pro zkušené jachtaře. To znamená silné proudy, značné rozdíly mezi přílivem a odlivem a drsné pobřeží s majestátními majáky.

Pro větší pohodu na vodě tu je francouzská riviéra. Zde najdete příjemné klima, krásná městečka a klidný vítr i vlny. Oblíbenou základnou tu je Kiriacoulis v Bormes les Mimosas. Odsud se můžete vydat na plavbu okolo pobřeží Cote Varoise či k ostrovům Le Levant, které nabízejí velmi bohatý podmořský život. Funguje tu totiž ochrana pod přírodní rezervací.

Francie nabízí mnohé

Celkově nabízí Francie pro jachtaře spoustu plusů. Tím nejzákladnějším je možnost vybrat obtížnost plavby. Místo tu je jak pro zkušené námořníky, tak začátečníky. Vydat se na plavbu je vhodné od dubna až do října. To znamená, že je tu sezóna ještě o něco delší než v mezi Čechy oblíbeném Chorvatsku. Nemusíte se také bát policie, průkazy nejsou povinné!

Budete-li si chtít přeci jen luxus dopřát, je známo, že francouzská riviéra je oblíbenou destinací pro smetánku. Není proto na některých místech neobvyklé potkat celebrity, umělce, herce nebo šlechtu. Jde o místa jako St. Tropez, Cannes nebo Nice.

Zajímá vás více o cestovním pojištění? Navštivte nás na https://ergo.cz.