Prodej obrazů zažívá u nás rozmach

Poradna

Nějakou dobu měl prodej obrazů spíše sestupnou frekvenci, dnes zažívá rozmach. Lidé pochopili, že hodnotné věci se vyplatí vlastnit a zajímají se o nevšední investice. Investory jsou jak fyzické, tak i právnické osoby.

Prodej obrazů
Prodej obrazů

Investice díky prodeji obrazů

Umělecká díla jsou způsobem, jak své volné prostředky uložit poměrně bezpečným způsobem, a dokonce se někdy během krátké doby dočkat jejich zajímavého zhodnocení. Výkup a prodej obrazů není novinkou, takové investice existují již odedávna. Nejbezpečnější jednorázovou investicí jsou díla s nejvyšší prodejní hodnotou od některých známých autorů. Může se ale stát, že se zúčastníte prodeje obrazů neznámého autora, díla se vám zalíbí a zkrátka si je domů pořídíte, a za pár let budou mít mnohem vyšší hodnotu.

Prodej obrazů a jeho organizace

Prodej obrazů probíhá většinou v aukčních domech nebo síních, například v prostorách Galerie Kodl v Praze. Aukční dům se stará o certifikaci a pravost nabízených děl. Samozřejmostí je znalecký odhad jejich ceny. Vyhněte se nákupu na internetu nebo u pochybných prodejců, lepší je zajít na aukci do výstavní galerie. Můžete být třeba i jen pouhými diváky, jde o zajímavou podívanou. Možná vás atmosféra natolik nadchne, že se příště pustíte i do dražení.

Jak je to s prodejem obrazů do budoucna?

Aukce jsou v Galerii Kodl pořádány pravidelně. Každý aukční dům vydává při této příležitosti katalog, kde se o dílech dozvíte podrobnosti. U každého obrazu je známa jeho historie včetně předchozích majitelů. Prodej obrazů má v České republice stále ještě své rezervy do budoucna. Zájem je o díla moderní i historická, ceny stoupají a představují poměrně dobře odhadnutelný zdroj investičních výnosů. Máte-li k umění blízko, neváhejte a navštivte galerii v Praze, třeba při příležitosti nějak zajímavé dražby.

Galerie Kodl

Národní 7, Praha 1, 110 00

Otevírací doba:
Po – Pá 10:00 – 18:00 hod.

tel.: +420 251 512 728
mobil: +420 602 327 669
e-mail: galerie@galeriekodl.cz
web: www.galeriekodl.cz

Comments are closed.