Přišli jste o práci, najděte si novou a lepší?

Poradna

Až si na úřadu práce pár dní odpočinete a začnete hledat práci novou, rozhodně buďte při svém hledání opatrní. Věřte nevěřte, ale i v dnešní době se to stále ještě na internetu falešnými nabídkami práce jenom hemží. A jak může takový podvodný inzerát s nabídkou práce vypadat?

  • Náplň práce v inzerátu vůbec neodpovídá skutečnosti.
  • Neseriózní zaměstnavatel neoprávněně požaduje různé poplatky.

Vždy je dobré se od těchto podvodných nabídek práce distancovat. A je vhodné na tyto neseriózní nabídky práce upozorňovat, aby bylo možno takovým inzerentům takzvaně „típnout tipec“. Vždy se vyplatí hledat novou práci Brno, práci Ostrava, práci Praha nebo brigádu Brno, brigádu Praha a brigádu Ostrava na seriózních webových portálech. Patří mezi ně například prace.cz, jobs.cz či airjobs.cz.

Vždy se zajímejte o přesnou náplň práce

Až budete prohlížet nabídky práce Havířov, nabídky práce Valašské Meziříčí, nabídky práce Litoměřice, nabídky práce Písek, nabídky práce Most, nabídky práce Karviná, nabídky práce Žďár nad Sázavou, nabídky práce Beroun nebo třeba nabídky práce Cheb, vždy si dejte pozor, když zjistíte, že u nabídky práce nebo brigády chybí jasná náplň práce.

Práce je dost, tak se neukvapte a nepodlehněte nefér nabídce

Podezřelé by vám mělo být, když z nabídky práce nebude zřejmý způsob odměňování, když po vás někdo bude chtít vstupní poplatek. Pokud se přece jen při hledání práce Most, práce Chomutov, práce Třebíč, práce Kladno, práce Klatovy, práce Jablonec nad Nisou, práce Rakovník nebo práce Benešov vydáte na první schůzku s potenciálním zaměstnavatelem a ten vás bude hned na první schůzce tlačit do podpisu smlouvy nebo po vás bude požadovat více informací, než je uvedeno v pracovní smlouvě, případně po vás bude loudit kontakty na rodinné příslušníky nebo přátele, v klidu ze schůzky odejděte a projděte si nové nabídky práce.