Podle čeho si vybírat franšízu?

Poradna

Chcete začít podnikat a postavit se tak na vlastní nohy? Vstoupit do světa podnikání nemusíte jenom se svou vlastní franšízou, můžete do světa podnikání vstoupit také s franšízou. Takzvaný franchising je dnes ve světě byznysu velice oblíbený. Jedná se o způsob podnikání založený na licenčních smlouvách. Zkrátka a dobře si odkoupíte licenční smlouvy a budete si moct otevřít pobočku dobře známé a už zajeté značky, jako je třeba McDonald`s. Je to snadné, leč trochu náročné. Za nižší riziko krachu to však stojí. 

Z počátku je nejtěžší úkol vybrat si franšízu, se kterou budete podnikat. Dnes drtivá většina společností podniká na základě franchisingu. Vybrat si tak z takového množství franšíz není rozhodně vůbec nic snadného. Přinášíme vám proto pár tipů, dle čeho si franšízu vybírat. 

Podle čeho si vybrat franšízu

Rozhodně se musíte podívat na minulost franšízy. Pokud se jedná o dlouhodobě prosperující podnik, pak není, nad čím přemýšlet. Dlouhodobě prosperující podniky mají tendenci v tomto svém zajetém tempu také pokračovat. Vyhněte se franšízám, které se dlouhou dobu potýkají v červených číslech nebo jejichž minulost je krkolomná. Nesnažte se žádnou franšízu zachránit, většinou je to investice, která se vám už nevrátí a vy tak přijdete o své úspory. 

Doporučujeme si udělat průzkum trhu. Zeptejte se lidí, jaké franšízy znají a jaké pravidelně navštěvují. A ty nejčastěji vyslovené začněte brát v potaz. Uvidíte, jestli to lidi láká více do fastfoodů nebo do kosmetických franšíz. Lze však říct, že investice do fastfoodu nikdy nebude špatnou investicí, naopak tím můžete jenom vyhrát. Musí se však jednat o trochu známější fastfood. 

Náš tip

Pokud se nechcete brodit seznamem franšíz, dejte na nás a zkuste to s franšízou Extéria Market. Extéria Market se zaměřuje na poskytování poradenství v oblasti BOZP a PO, tudíž lze říct, že zachraňuje podnikatele před nemalými pokutami, které bývají udělovány při kontrole z OIP za nevyřešené BOZP a PO.