Beskydy jako poslední živé hory České republiky

Sex, vztahy a rodina

Pod pojmem “dobrodružství” si každý člověk představí něco jiného. Mnozí lidé si vybaví zahraniční výlety, ale mnozí si jen představí poznávání nových míst, která doposud ještě nenavštívili. Takové poznávání krásných míst nemusí být vůbec drahou záležitostí, pokud víte, kam se vydat. Nemusíte jezdit ani daleko, nemusíte letět letadlem, stačí, když zamíříte do krásných Beskyd, které se označují jako poslední živé hory České republiky.

Beskydy jsou pohořím, jež se rozprostírá nejen na území České republiky, ale sahají i do Polska a na Ukrajinu. V současné době se jedná o chráněnou krajinnou oblast, za kterou byly Beskydy vyhlášeny v roce 1973, a to konkrétně 5. března toho roku.

Proč se Beskydy označují za “živé hory”?

Každý čtenář si jistě od prvního slova pokládá otázku, proč jsou Beskydy považovány za živé hory. Je to především z toho důvodu, že jsou to hory opravdové, plné hospodářů, kteří se náležitě starají o své pozemky, tudíž i o celkovou krajinu nádherného pohoří.

Díky své rozloze jsou Beskydy největší chráněnou oblastí České republiky a lidé, kteří na této ploše hospodaří, si to moc dobře uvědomují. Proto se snaží o to, aby jejich půda a pozemky byly obhospodařené správně a hezky.

Kromě toho se na území Beskyd nachází i mnohé lesy, které jsou také živým artefaktem. I když jsou zejména smrkové lesy každým rokem napadány škůdci, zdejší lesy jsou krásné zejména díky množství lesních zvířat, které zde žijí.

Když se vydáte do Beskyd

Nemůžeme se tedy divit tomu, když do krásných Beskyd každým rokem přijede obrovské množství turistů, které sem láká nejen živá příroda, ale především Lysá hora, což je největší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Pokud máte v plánu se zde pozdržet déle, ubytování v Beskydech volte v rekreačním centru Sepetná, které nabízí hned několik možností ubytování. Vybere si jistě každý.