Když selže lokální imunita

Zprávy

Naše dcera má krátce před maturitou, ale díky tomu, že byla zavedena devítiletá školní docházka, je narozená v létě a kvůli drobné postavě a častým nemocem dostala odklad nástupu do první třídy, si veškeré důležité právní dokumenty podepisuje od druháku na gymnáziu již jako plnoletá sama.

Lék Wobenzym
Lék WobenzymCestou domů z práce jsem zahloubána do svých vlastních myšlenek o svém rodičovství, jsem se vracela přes naše náměstí, kde jsem spatřila svou dceru s partou kluků, kteří ji značně nadbíhali. Jako hezká holka si na jejich nezájem rozhodně nemůže stěžovat. Z přemýšlení a sledování dcery mě vytrhla až současná třídní mé dcery, která se mě velmi soucitně zeptala na aktuální zdravotní stav dcery, aniž by si jí v hloučku kluků všimla. Z rozhovoru jsem velmi rychle usoudila, že Anežka chyběla ve škole a posléze si sepsala nějakou omluvenku. Váhám, zda mám učitelce říci pravdu nebo dceru i sebe krýt.

Po příchodu domu jsem se poprvé v životě cítila jako zločinec. Našla jsem v dceřině pohozené tašce omluvný list v němž je omluvenka s dnešním datem ve znění: Návštěva lékaře pro selhání lokální imunity.

Najednou jsem měla pocit, že jsem jako matka selhala, že všechny ty rodinné debaty o zodpovědnosti a morálce byly naprosto zbytečné. Ve chvíli, kdy lokálně oslabená dcera přišla domů, jsem byla opravdu naštvaná: „Co ti lokálně selhává, když můžeš pobíhat venku s kamarády a do školy nechodíš?“

Navíc mě dcera přistihla nad její taškou, kterou jsem celou vysypala, abych našla potřebný omluvný list. Dceřina odpověď mě naprosto zaskočila: „Styděla jsem se napsat, že mám znovu mykózu nebo vaginální infekci a lhát jsem také nechtěla.“ Potkala jsi mou třídní?

K těm antimykotikům mi lékař doporučil užívat Wobenzym, aby se mi záněty již nevracely. Kvůli tomu lokálnímu selhávání imunity. Dáš mi peníze do lékárny?

A závěr? Dceři jsem se samozřejmě omluvila, pro velké balení lékařem doporučené enzymoterapie lékem Wobenzym jsem jí skočila sama. Mám nejen hezkou, ale hlavně chytrou dceru.