Jazykové pobyty: Nejčastější mýty & omyly
Pokud uvažujete o tom, že byste oprášili svoji angličtinu či jinou cizí řeč jazykovým pobytem, nejspíš začínáte stejným postupem, jako každý moderní člověk. Tedy vyhledáváním na internetu. Googlíte si informace o školách, projíždíte jejich webové stránky a čtete recenze na nejrůznějších fórech. Jako počáteční zdroj informací je to naprostá paráda, pokud jde zároveň ale i o zdroj jediný, a tedy poslední, nemusí jazykový pobyt dopadnout dobře. A proč vlastně?
V současné době převládá u lidí názor, že si lze většinu informací vyhledat na internetu, který je přímo neutuchajícím zdrojem vědění. Často ale zapomínáme na existenci lidského faktoru. Právě pokud se zajímáte o jazykové pobyty, měli byste při výběru té ideální školy či podoby studia čerpat z více zdrojů, tedy od přátel a známých či zprostředkovatelských agentur. Mnozí si myslí, že vyrazí do světa na vlastní pěst, na základě informací z internetu, a realizaci takového studia si představují přímo jako „Hurvínek válku“. Odkazují se přitom často na to, že je pobyt zprostředkovaný agenturou minimálně dvojnásobně dražší, a že tak vyjde mnohem lépe, když si studium zařídíte sami. Tato teze rozhodně není pravdivá, alespoň většinou ne! Zprostředkovatelské agentury umí zařídit hezkou skupinovou slevu, pokud vysílají na pobyt více lidí, zároveň také zvyšují jistotu a celkovou šanci na úspěšné nabytí vědomostí.
Výhodou zprostředkovatelské agentury je i samotný fakt, že Vám společnost pomůže určit úroveň Vaší znalosti cizí řeči a dle toho Vás zařadí na správný jazykový kurz. Právě jazykové pobyty si totiž vybíráme i dle stupně znalosti jazyka – nejčastěji jde o dělení na stupně Beginner, Elementary a Pre-intermediante.
Pokud jazykový pobyt zvažujete z pozice naprostého začátečníka a neumíte cizí řečí ani slovo, měli byste si ještě realizaci pobytu pořádně promyslet – často může jít o naprosto zbytečnou investici, ať už vyrážíte s agenturou nebo na vlastní pěst. Iluze o tom, že budete za dva či tři týdny plynule mluvit cizí řečí je docela mlhavá, proto je pro začátek naprosto ideální projít několika měsíci studia v České republice – ve škole, na kurzu či s individuálním lektorem. A proč? Především proto, že některá základní a komplikovaná pravidla je třeba slyšet a nechat si vysvětlit právě v rodném jazyce, abyste je mohli dostatečně pochopit a naučit se je využívat. Jakmile to zvládnete, můžete se pustit do výběru kurzu.
Jazykové pobyty můžete dále vybírat nejenom podle úrovně, ale i podle poměru cena/náplň balíčku a lokality, do které se vypravíte. Spoléhat přitom nemusíte jenom na velkoměsta, velmi kvalitní školu lze nalézt třeba i na anglickém venkově, kde si navíc užijete skutečnou pohodu a nasajete atmosféru cizí země. Upovídaní lidé na ulici pak budou už jen velkým bonusem k tomu všemu…
Comments are closed.